300. pojazd DAF-a trafił już do firmy Batim

Firma BATIM działająca na rynku transportowym od 23 lat, to jeden z kluczowych klientów DAF Trucks Polska, dla którego niezawodność, wydajność i niskie koszty eksploatacji pojazdów, zdecydowały o trwałej relacji handlowej stworzonej z marką DAF. Przekazanie kluczyków do 300. DAF-a odbyło się 10 września 2018 r. w Gródku nad Dunajcem.

2018-09-21 14:17:23

Ze strony organizacji DAF wzięli w nim udział m.in. dyrektor zarządzający Daf Trucks Polska, Maciej Taniewski, dyrektor działu handlowego, Mariusz Piszczek, a z ramienia dealera m.in. CEO firmy Wanicki, Wiesław Wanicki wraz z synami.

Barbara Edelmuller-Generaux, główny udziałowiec firmy Batim podkreśliła, że marka DAF dbając o jakość i zadowolenie klienta wspiera BATIM w osiąganiu najlepszych możliwych wyników: – Przy wyborze ciężarówek zawsze zwracamy uwagę na spalanie. Przez ostatnie dwa i pół roku DAF rywalizując z innymi markami w naszej flocie, pokazał nam jak dobrze wypada na tle konkurencji. Druga istotna kwestia to elastyczność – jeżeli w piątek o godzinie 18.00 w dowolnym miejscu Europy samochód się zepsuje, DAF reaguje natychmiast i usterka jest usuwana błyskawicznie. Recepta na sukces? Trzeba tak, jak DAF świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie.

– Dostarczanie pojazdów DAF do firmy BATIM to dla nas największe wyróżnienie i zobowiązanie – podkreślił dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Pan Maciej Taniewski. – Firma BATIM jest szeroko znana z wysokiej jakości usług, konsekwentnego dążenia do realizacji celów biznesowych i nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. To bardzo wysoko postawiona poprzeczka jeśli chodzi o czas reakcji, przepływ informacji i elastyczność podejścia. Jesteśmy dumni z tej współpracy, która jednocześnie stanowi dla nas bodziec do dalszego udoskonalania.

Pierwsze samochody marki DAF zostały przekazane firmie Batim w 2016 roku. 300. DAF, tak jak poprzednie pojazdy, wyposażony został w największą kabinę Super Space Cab oraz oszczędny silnik Paccar MX-13 o mocy 480 KM. Wyposażenie pojazdu obejmuje ponadto hamulec silnikowy MX Engine Brake oraz system telematyczny DAF Connect. Użytkowanie pojazdów sfinansowane zostało przez fabryczną spółkę DAF – Paccar Financial Polska wraz z kontraktem serwisowym DAF Multisupport Full Care obejmującym kompleksową profilaktyczną obsługę serwisową i niezbędne naprawy całego pojazdu.

Dealerem macierzystym, obsługującym firmę BATIM, jest firma Wanicki, autoryzowany przedstawiciel marki DAF, który w przyszłym roku obchodził będzie 20-lecie kooperacji z DAF Trucks N.V. Firma Wanicki od początku współpracy obsługuje firmę Batim w zakresie dostaw oraz obsługi serwisowej. 

Podstawowe informacje o pojeździe:

 • DAF XF 480 Super Space Cab
 • Silnik PACCAR MX-13 o mocy 483 KM i pojemności skok. 12,9 l
 • System zarządzania flotą DAF Connect
 • Pakiet aerodynamiczny obejmujący spoiler dachowi i spoilery boczne, zakabinowe
 • Reflektory przednie LED z doświetlaniem zakrętów
 • Tempomat przewidujący PCC
 • Truck Phone zestaw głośnomówiący
 • Klimatyzacja z automatyczną regulacją temperatury
 • Blokada drzwi kierowcy i pasażera DAF Night Lock
 • Hamulec silnikowy MX Engine Brake
 • Klimatyzacja postojowa TRP Bycool.

 

ZNAJDŹ NAS: