Nowa aplikacja UTA SmartCockpit® - prosty i wydajny system planowania tankowania

Firma UTA, jeden z czołowych dostawców kart usługowych i paliwowych w Europie, zapowie-działa wprowadzenie rozwiązania UTA SmartCockpit®, czyli innowacyjnej aplikacji optymalizującej proces planowania kolejnych uzupełnień paliwa przez użytkowników.

2020-09-07 09:40:50

Dzięki UTA SmartCockpit® firmy spedycyjne i transportowe mogą szybko, łatwo i wygodnie planować kolejne tankowania swoich pojazdów na podstawie indywidualnych wymagań, co potencjalnie może przełożyć się na oszczędność nawet 10 eurocentów na litrze paliwa. Aplikacja UTA SmartCockpit® jest dostępna w dziesięciu krajach Europy: Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Polsce i Hiszpanii.

Carsten Bettermann, CEO w UTA, mówi: „UTA SmartCockpit® to unikatowe cyfrowe rozwiązanie, które może przynieść znaczące korzyści użytkownikom z sektora transportu. Aplikacja ta stanowi odzwierciedlenie mocnych stron firmy UTA jako dostawcy usług mobilnych, zwłaszcza w zakresie konsumenckich oszczędności, wydajności i optymalizacji procesów”.

Rekomendacje aplikacji dotyczące planowania tankowania bazują na szeregu różnych czynników związanych z konkretnym kierowcą, jak poziom paliwa pojazdu, średnie spalanie, styl jazdy czy postoje, a także informacje dotyczące trasy, jak np. zamknięte drogi. W planie uwzględnić można także stacje benzynowe, których właścicielem jest firma użytkownika. Co więcej, w przypadku przejazdu przez Niemcy system szacuje ceny paliwa z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Pomiar jest przeprowadzany po zakończeniu trasy i obliczany na podstawie porównania transakcji za paliwo z potencjalnymi oszczędnościami, co zapewnia przejrzystość i pełną kontrolę po stronie użytkowników.

Na rozwiązanie UTA SmartCockpit® składają się aplikacja online oraz aplikacja na smartfona, które kierowcy mogą wykorzystywać do indywidualnego planowania uzupełnień paliwa. Aplikacja dostarcza kierowcom istotnych danych podczas podróży, dzięki czemu są oni informowani o optymalnym czasie i miejscu tankowania oraz wymaganej ilości paliwa, co pozwala obrać jak najbardziej ekonomiczny kurs. Zalecane postoje na tankowanie można również przesyłać kierowcom za pośrednictwem powiadomień push.

Źródło: Informacja prasowa

ZNAJDŹ NAS: