Monevia – pierwszy w Polsce mikrofaktoring z kartami paliwowymi Shell i LOTOS

Najdłużej działający w Polsce fintech mikrofaktoringowy Monevia sp. z o.o. rozpoczął właśnie współpracę z globalnym partnerem - FLEETCOR, będącym w Polsce oficjalnym dostawcą doskonale znanych na rynku kart paliwowych Shell Card i LOTOS Biznes.

2020-06-19 11:30:52

W pierwszym półroczu 2020 r. podpisana została umowa współpracy pomiędzy Monevią i FLEETCOR, na podstawie której partnerzy zbudowali unikalną na rynku ofertę - faktoring i karty paliwowe w jednym - dla klientów biznesowych.

Wszyscy klienci, zarejestrowani na Platformie Monevia, zyskują dodatkową wartość – tańsze i bezpieczne tankowanie na blisko 900 stacjach w Polsce i 25 000 stacjach w Europie, bez ponoszenia standardowych opłat za wydanie i użytkowanie kart. A do tego rabaty na usługi i akcesoria samochodowe oraz możliwość uzyskania limitu kredytowego na kartach paliwowych bez konieczności ich zabezpieczania.

- Po wielu tygodniach prac analitycznych, wspólnie stworzyliśmy unikalną w skali kraju ofertę wspierającą przedsiębiorców. Finansując należności w Monevii, można jednocześnie płacić taniej za paliwo, dzięki uzyskanym specjalnym dla klientów Monevii rabatom na stacjach Shell i LOTOS – stwierdza Tomasz Gąsiorowski, Dyrektor Handlowy Monevia sp. z o.o. - Takich dodatkowych benefitów cenowych z pewnością oczekują przedsiębiorcy, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie gospodarka aktywizuje się po pandemicznym zastoju – dodaje Gąsiorowski.

Monevia to najdłużej działający w Polsce fintech mikrofaktoringowy, specjalizujący się w finansowania należności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w modelu 100% online. Spółka już od 5 lat prowadzi zyskowny biznes i posiada stabilną własną bazę finansową. Oferta Spółki odpowiada przede wszystkim na potrzeby mikro- i małych przedsiębiorców, którzy z uwagi na niski poziom obrotów, słabe wyniki finansowe czy brak zabezpieczeń nie są chętnie finansowani przez banki komercyjne i klasycznych faktorów. Monevia udostępnia gotówkę zamrożoną w formie faktur z odroczonymi terminami płatności – nawet do 90 dni. W tym celu udostępnia swoim klientom Platformę Monevia – autorski i innowacyjny system transakcyjny online, dostępny na www.monevia.pl, obsługujący należności 24/7.

Dla FLEETCOR z kolei ta współpraca to doskonałe źródło pozyskania nowych klientów. Umożliwia zaoferowanie produktów FLEETCOR przeszło 5.000 przedsiębiorcom, zarejestrowanym na Platformie Monevia.

- Klienci Monevii, zarówno obecni jak i Ci, którzy dopiero rozważają korzystanie z usług naszego partnera, to jednocześnie potencjalni klienci FLEETCOR – zauważa Maciej Kłósek, Country Manager Fleetcor Poland sp. z o.o., odpowiedzialny za rozwój rynków Europy Środkowo-Wschodniej. - Dbając o zachowanie płynności finansowej, korzystają z dogodnego kredytowanego zakupu paliwa poprzez system kart paliwowych, które oferuje FLEETCOR a swoistą dodatkową gwarancję stanowi wsparcie faktoringowe od Monevii. Usługi oferowane przez FLEETCOR i Monevia są komplementarne.

Co dodatkowo zyskuje przedsiębiorca używając kart paliwowych od FLEETCOR ?

  • zniżki na paliwo, myjnię samochodową i akcesoria samochodowe
  • jedna faktura zbiorcza, zamiast wielu dokumentów - wygodne rozwiązanie pod kątem księgowym i podatkowym
  • bezpieczne tankowanie – karty z kodem PIN, wszystkie faktury i szczegóły wykonanych transakcji są dostępne online!
  • łatwe zarządzanie kontem – ustawienia profilu oraz parametrów karty możliwe poprzez dostęp online

FLEETCOR TECHNOLOGIES, INC z siedzibą w Atlancie (USA) to wiodący globalny dostawca kart paliwowych i rozwiązań płatniczych dla klientów biznesowych. Firma działa w 53 krajach w tym na 14 rynkach w Europie. Na rynku polskim funkcjonuje jako spółka FLEETCOR Poland i jest autoryzowanym dostawcą kart paliwowych Shell Card oraz LOTOS Biznes. FEETCOR Poland oferuje karty paliwowe dla firm z segmentu mikro i MŚP. Globalne usługi FLEETCOR to oprócz rozwiązań w zakresie płatności za paliwa, także usługi automatyzacji płatności w oparciu o technologie RFID, karty wirtualne, płatności transgraniczne, oraz systemy do zarządzania wydatkami służbowymi dla firm. FLEETCOR w liczbach to m.in.: 2,6 mld USD przychodów za 2019 rok, 2,0 mld transakcji, 800 tys. akceptantów oraz przeszło 8 tys. pracowników w 53 krajach na świecie. FLEETCOR TECHNOLOGIES, INC jest notowany na nowojorskiej giełdzie NYSE (NYSE:FLT).

Źródło: Informacja prasowa

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: