Castrol Engine Shampoo. Nowa moc czystego silnika

Castrol wprowadził na rynek nowy produkt przeznaczony do stosowania przed wymianą oleju - Castrol Engine Shampoo, który pomaga utrzymać wydajność zarówno silników benzynowych, jak i wysokoprężnych.

2020-07-21 08:41:41

Produkt redukuje szkodliwe osady szlamu w silnikach benzynowych nawet do 85%*, co zostało udowodnione podczas testów w Centrum Technologicznym Castrol. Szlam gromadzi się z czasem w silniku i nie jest usuwany podczas standardowej wymiany oleju. Może zatkać kluczowe kanały olejowe, zmniejszając moc, wydajność i ogólną żywotność silnika.

– Olej silnikowy może ulegać degradacji w bardzo wysokich temperaturach, a w miarę upływu czasu może objawiać się to powstawaniem szlamu – wyjaśnia Gareth Bracchi, jeden z inżynierów Castrol. – Proces ten przyspiesza częsta jazda na krótkich odcinkach oraz jazda z wykorzystaniem pełnej mocy silnika – np. podczas górskich podjazdów, ale wpływ ma też paliwo niskiej jakości, spóźniona lub pominięta wymiana oleju, jak również częste zatrzymywanie się i ruszanie, które staje się coraz powszechniejsze w naszych zatłoczonych miastach.

Rynek środków do czyszczenia silników jest obecnie zdominowany przez produkty na bazie rozpuszczalników, które mogą przyczyniać się do degradacji uszczelnień silnika oraz przemieszczać szlam w formie większych osadów, powodując niedrożność i prowadząc do wycieków oleju. Castrol Engine Shampoo zawiera silny dodatek myjący (Powerful Cleaning Agent, PCA), wykonany wg najnowszych technologii, który zapewnia głębokie, a jednocześnie delikatne czyszczenie.

– Castrol Engine Shampoo nie zawiera żadnych rozpuszczalników i innych szkodliwych dla silnika związków, dzięki czemu pozbawiony jest ryzyk charakterystycznych dla płukanek  rozpuszczalnikowych – podsumowuje Gareth Bracchi.

Nowy produkt można stosować bezpiecznie zarówno w silnikach benzynowych, jak i silnikach wysokoprężnych, a nawet w motocyklach z mokrym i suchym sprzęgłem i pojazdach użytkowych. Jedna butelka płukanki do silników jest skuteczna w przypadku pojazdów, które wykorzystują od 3 do 6 litrów oleju silnikowego. Zalecane jest jej stosowanie przy co drugiej wymianie oleju, głównie w pojazdach starszych i z dużym przebiegiem. Może być używana również w nowych pojazdach jako środek zapobiegawczy.

Płukanka do silników pomaga utrzymać moc i wydajność silnika poprzez rozpuszczenie i wypłukanie szlamu podczas procesu wymiany oleju. Aplikacja zajmuje dziesięć minut, należy ją wykonać przed serwisem i może być przeprowadzona w dowolnym miejscu, które umożliwia bezpieczne zaparkowanie samochodu.

Po rozgrzaniu oleju silnik jest wyłączany i dolewa się 300 ml płukanki do silnika. Silnik jest następnie z powrotem uruchomiany i pozostawiany na biegu jałowym na 10 minut. Szlam rozpuszcza się w mieszaninie oleju silnikowego i Castrol Engine Shampoo a następnie zostaje usunięty przy wymianie oleju i filtra oleju. Proces ten pozwala uzyskać maksymalną czystość wnętrza silnika, zapewniając optymalne osiągi nowego oleju silnikowego.

* W oparciu o dane dotyczące oczyszczania ze szlamu uzyskane w wyniku wewnętrznych badań Castrol na silniku benzynowym.

Źródło: Informacja prasowa

ZNAJDŹ NAS: