Po dwóch latach przerwy Alegre Logistic stawia ponownie na Volvo FH. Flota powiększy się o 10 ciągników

W nadchodzących miesiącach Volvo Trucks przekaże firmie Alegre Logistic 10 ciągników siodłowych Volvo FH, 4x2, 500 HP. Pierwsze dwa pojazdy zostały właśnie odebrane w Oddziale Volvo Trucks Polska w Będzieszynie.

2020-10-20 12:22:49

– Z firmą Volvo współpracujemy od blisko 20 lat. Nie zawiodły nas nigdy ich auta. Znamy te samochody, a co ważniejsze, znamy i cenimy ludzi. Wiemy, że możemy na nich liczyć – mówi prezes zarządu firmy Alegre Logistic, Jarosław Buła.

Alegre Logistic zajmuje się głównie transportem międzynarodowym, ale ciężarówki tej firmy jeżdżą też po naszym kraju. Alegre to także spedycja, a od kilku lat również i logistyka przesyłek. W tej branży niezbędna jest duża i nowoczesna flota pojazdów.

– Nasza flota liczy 50 samochodów 24 tonowych. Posiadamy również mniejsze auta, które obsługują ładunki ekspresowe. Współpracujemy dodatkowo z całą rzeszą mniejszych podwykonawców, którzy uzupełniają naszą flotę. Zatrudniamy około 80 osób i ciągle się rozwijamy – dodaje Jarosław Buła.

– Firma działa na rynku od blisko 20 lat i właściwie od początku istnienia ściśle współpracuje z Volvo Trucks Polska. Współpraca układa się bardzo dobrze. Volvo Truks to solidna marka – zachwala Jarosław Buła.

Współpraca trwa nadal i wchodzi w kolejny etap. W następnych miesiącach Volvo Trucks przekaże Alegre 10 ciągników Volvo FH. 15 października firma Alegre odebrała dwa pierwsze pojazdy i z tej okazji w pomorskiej siedzibie Volvo Trucks odbyła się specjalna uroczystość. Pojazdy zostały przygotowane do wydanie przy udziale Autoryzowanego Serwisu Volvo Trucks Józef Skrzypa, z którym Klient ściśle współpracuje w ramach obsługi posprzedażnej.

– Bardzo się cieszymy się, że Pan Jarosław Buła wraca do nas po dwóch latach przerwy. Jest to dla nas klient bardzo wyjątkowy, od wielu lat aktywny Ambasador marki Volvo Trucks. Jest z naszą marką od blisko 20 lat i w tym czasie zakupił od nas blisko 50 pojazdów – mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

– Alegre to przewoźnik bardzo opiniotwórczy na swoim terenie. To przykład prężnie rozwijającej się firmy, która korzysta z nowoczesnych systemów zarządzania, wychodzi poza utarte schematy i chętnie testuje nowości pojawiające się w branży transportowej i logistycznej. To polska stabilnie rozwijająca się firma z rodzinnymi korzeniami i wciąż dużym potencjałem. Bardzo się cieszymy, że wraca do nas po krótkiej przerwie – dodaje.

Zakupione przez Alegre Logistic ciągniki zostały sfinansowane w leasingu Volvo Financial Services. – Jeżeli chodzi o finansowanie, to najważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, aby znaleźć rzetelnego partnera, który będzie wspierał leasingobiorcę przez cały okres trwania umowy i znajdzie dobre rozwiązanie dotyczące ubezpieczenia. A takim partnerem jest właśnie VFS. Wyróżnia nas to, że jesteśmy leasingiem fabrycznym, czyli specjalizujemy się tylko i wyłącznie w finansowaniu środków transportu z grupy Volvo Trucks – mówi Maja Proc, dyrektor sprzedaży VFS Usługi Finansowe Polska.

– Ciężarówki, objęte są także kontraktem serwisowym Volvo Trucks, czyli mają zapewnioną gwarancję wszystkich napraw. Dla Alegre Logistic to ważna informacja.  Można poczuć się zaopiekowanym – uśmiecha się prezes Alegre.

– Wybrane przez firmę Alegre Volvo FH to ciągniki dwuosiowe o mocy 500 koni mechanicznych, wyposażone w 13 litrowe silniki Euro Step D.  Będą wykorzystywane pod naczepy o tonażu 40 ton. Właśnie te silniki – w porównaniu do swoich poprzedników – zużywają około trzech procent paliwa mniej. W skali dużej firmy transportowej takie kilka procent to znaczna oszczędność. Są również wyposażone w aktywne tempomaty i system rozpoznający topografię terenu dopasowujący prędkość do ukształtowania drogi. Volvo FH jest od wielu lat naszym flagowym produktem. Charakterystyczny układ świateł można rozpoznać już z dużej odległości. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to nasza ikona. Taki nasz król szos – przekonuje dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska. – Piękne niebieskie malowanie i czarne grille w tych konkretnych egzemplarzach Alegre dały świetny efekt wizualny, pojazdy prezentują się dostojnie i pięknie - dodaje.

Źródło: Informacja prasowa

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: