Pracownicy UTA Sp. z o.o. spędzają światowy Edenred Idealday 2020 w warszawskim ZOO

Firma UTA, jeden z wiodących dostawców kart paliwowych i usługowych w Europie, brała udział w światowym Idealday Grupy Edenred.

2020-10-19 15:51:02

W poprzednich latach pracownicy UTA Sp. z o.o. w ramach Idealday angażowali się w pomoc dzieciom lub inne akcje społeczne. W tym roku z powodu trwającej epidemii Covid-19 i związanych z nią ograniczeń, zdecydowano się na inną aktywność we współpracy z  Edenred Polska i Fundacją Panda  – adopcję zwierzęcia w ZOO w Warszawie. Ze strony UTA Sp. z o.o. wybór padł na malutką małpkę Tamarynę.

„Idealday Edenred to doskonała okazja, żeby zaangażować się w społeczną odpowiedzialność za region,  jego mieszkańców i środowisko zapewniając wsparcie i pomoc” - mówi Michał Gwiaździński Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży w UTA Sp. z o.o. „Cieszy mnie fakt, że nasi pracownicy działają w słusznej sprawie z entuzjazmem oraz duchem współpracy, które są wartościami naszej firmy.”

Zaangażowanie w akcję Idealday pracowników UTA w innych krajach

W akcji Idealday wzięły udział również organizacje UTA z innych krajów. Pracownicy centrali UTA w Niemczech wsparli szkołę Montessori budując plac zabaw oraz sadząc krzewy i drzewa.

We Włoszech, w związku z sytuacją epidemiologiczną, pracownicy zaangażowali się „na odległość” nagrywając dla osób niewidomych i niedowidzących podcasty, do których dostęp będzie bezpłatny.

Pracownicy UTA na Węgrzech i węgierskiego zespołu Edenred podjęli współpracę z National Blood Supply Service organizując wspólnie dzień krwiodawstwa.

W Rumunii połączono siły z kolegami z rumuńskiego zespołu Edenred i wzięto udział w projekcie sadzenia w parku Văcărești pod Bukaresztem.

Idealday to inicjatywa Edenred, w ramach której pracownicy organizacji na całym świecie angażują się we wsparcie lokalnych instytucji społecznych lub projekty związane z ochroną środowiska w swoim regionie. Idealday 2020 to czwarte tego typu wydarzenie. W tym roku miało miejsce ponad 80 inicjatyw w 46 krajach. Wybór projektów dokonywany jest spośród propozycji składanych przez pracowników firmy.

Źródło: Informacja prasowa

 

ZNAJDŹ NAS: