Magazyn Transport i Spedycja
Zestawienia branżowe

Karty paliwowe dla transportu drogowego


ARIS Polska Sp. z o.o.

ul. Romana Maya 1

61-371 Poznań

Tel. +48 61 8741 025, +48 61 8741 023

Fax: +48 61 8741 026

https://ariscard.com/pl/home

INFORMACJE O FIRMIE:

Firma ARIS od 22 lat udziela usług wiodącym firmom transportowym i logistycznym w wielu krajach Unii Europejskiej i Azji. Firma powstała w grudniu 1992 r. i od ponad 20 lat rozwijała się jako wyspecjalizowana firma w obsłudze transportu ciężarowego. Oferuje ona pełen zakres usług w ramach własnej sieci stacji paliwowych, zaopatrujących transport ciężarowy oraz dostawczy.

ZAKRES USŁUG:

Stacje ARIS zaopatrują transport ciężarowy oraz dostawczy klientów w wysokiej jakości paliwo na podstawie bezgotówkowych rozliczeń za pomocą kart ARIS oraz talonów firmowych. Stacje te, wraz ze stacjami naszych partnerów strategicznych, są wytypowane jako sieć ulgowa, na której udzielane są indywidualne rabaty dla klientów firmy Aris. Stacje sieci ulgowej są oznaczone na czerwono. Klient ma również dostęp do programu pozwalającego na łatwe zarządzanie kartą oraz optymalizację kosztów. Karta ARIS pozwala też na uiszczanie opłat drogowych w UE, Rosji i Białorusi.

 

BP Europa SE

ul. Jasnogórska 1

31- 358 Kraków

Tel. 12 619 14 40

www.bp.pl

 

INFORMACJE O FIRMIE:

BP jest jedną z największych firm energetycznych świata, dostarczającą klientom paliwa do celów transportowych, energii, do produkcji ciepła oraz światła. Jest obecna w ponad 80 krajach na całym świecie, zatrudniając 85 tys. pracowników. Na ponad 17 tys. stacji codziennie obsługuje miliony klientów. W Polsce działa od 1991 roku, nieustannie powiększając sieć stacji. Obecnie zarządza ponad 480 obiektami, również przy autostradach i drogach ekspresowych.

ZAKRES USŁUG:

Karta BP PLUS Routex  funkcjonuje na rynku już prawie 20 lat. Zapewnia pełne bezpieczeństwo transakcji, kontrolę wydatków oraz wygodę korzystania z jednej z największych sieci stacji paliw w Europie. Jest akceptowana na ponad 18 tys. stacji zrzeszonych w porozumieniu Routex, czyli, Aral, BP Eni, OMV i  Statoil. Umożliwia nie tylko bezgotówkowe regulowanie płatności za paliwo i usługi dostępne na stacjach, ale również korzystanie z kompleksowej oferty opłat drogowych, atrakcyjnej usługi  zwrotu VAT i akcyzy.

BZA S.A.

ul. Wał Miedzeszyński 552A

03-994 Warszawa

tel. 22 615 83 30

fax. 22 615 83 38

www.bzacard.pl 

INFORMACJE O FIRMIE:

BZA-ESSO Card to karta paliwowo-usługowa, którą można posługiwać się na ponad 15 000 stacjach paliwowych w Europie. Akceptowana jest na: ESSO, SHELL i GALP oraz w Polsce na stacjach, takich jak m.in.: SHELL, MOYA, ARGE. Dodatkowo pozwala na uiszczanie opłat drogowych i tunelowych w Europie oraz w Polsce w systemie viaTOLL. BZA-ESSO Card dedykowana jest zarówno indywidualnym przedsiębiorcom, jak i firmom posiadającym większą flotę pojazdów.

ZAKRES USŁUG:

Karty paliwowe BZA-ESSO Card są wydawane i użytkowane bezpłatnie. Klienci mogą dokładnie określić zakres towarów i usług dostępnych dla danej karty flotowej oraz wybrać rodzaj pojazdu, do którego będzie ona przypisana. BZA-ESSO Card funkcjonuje i w wariancie przedpłaty, i z odroczonym terminem płatności, w obu przypadkach zapewniając zbiorcze fakturowanie. Mocnym atutem jest także darmowy Portal Transportowy w trybie on-line dostępny dla klientów BZA-ESSO Card całodobowo. Umożliwia monitorowanie bezgotówkowych transakcji za paliwo i usługi oraz wgląd w operacje finansowe na indywidualnym koncie klienta. Użytkownicy karty BZA-ESSO Card mają możliwość skorzystania z usługi zwrotu zagranicznego podatku VAT na  preferencyjnych warunkach.

DKV Euro Service Polska Sp. z o.o.

ul. Nowogrodzka 68

02-014 Warszawa

Tel: +48 801 002 358

www.dkv-euroservice.com 

 

INFORMACJE O FIRMIE:

DKV Euro Service to międzynarodowy emitent karty DKV CARD, która umożliwia bezgotówkowe tankowanie oraz zakup wybranych akcesoriów na ponad 39 700 różnych stacjach paliw w całej Europie (z czego 3400 w Polsce) oraz rozliczanie opłat drogowych w całej Europie. Karta daje również dostęp do usług dodatkowych – są to m.in.: serwisy naprawcze, 24godz. pomoc drogowa, internetowy serwis do zarządzania transakcjami e-Reporting DKV, planowanie podróży i zwrot zagranicznego podatku VAT (w tym fakturowania netto), usługi promowe, doradztwo. Od 2015 r. klienci mają do dyspozycji nową, przejrzystszą  stronę internetową DKV (nowe funkcje e-faktury oraz możliwość sprawniejszego analizowania i raportowania danych).

ZAKRES USŁUG:

Największa sieć punktów akceptacji: 54 700 punktów w 42 krajach. Internetowa platforma DKV eReporting, służąca do analizy płatności całej floty: tankowań, opłat drogowych oraz zakupów i płatności za usługi, generuje raporty ostrzeżeń o dokonaniu nieplanowanych transakcji.  System DKV Bottom Up – sieć tanich stacji, która obejmuje wybrane placówki prywatne na terenie Polski, Austrii i Węgier. Klienci DKV bez dodatkowych formalności płacą tu za paliwo mniej, niż wynosi stawka. DKV nie wymaga od klientów żadnego zabezpieczenia finansowego przy rozliczaniu opłat viaTOLL w trybie post-paid. Myto na terenie Europy – za pośrednictwem DKV – można rozliczać opłaty drogowe we wszystkich działających systemach. Dotyczy to opłat za przejazd autostradami, mostami i tunelami oraz promami. Dotyczy to także nowych systemów myta: pośrednictwo w rozliczaniu opłat drogowych w Rosji, które ten kraj zapowiedział na końcówkę 2015 r., rejestracja online oraz rozliczanie opłat w białoruskim systemie BelToll, wygodna rejestracja oraz pośrednictwo w rozliczaniu opłat drogowych, w ramach nowego belgijskiego systemu Viapass, który od 2016 r. zastąpi Eurowinietę.następna strona
Strona 1 z 2
Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl