Jeszcze nigdy tak szybko nie osiągnięto tego etapu - stutysięczny DAF CF i XF

W zakładach DAF Trucks w Eindhoven z taśmy zeszła w ubiegłym tygodniu stutysięczna ciężarówka najnowszej generacji CF i XF. Nigdy wcześniej w historii spółki ten etap nie został osiągnięty tak szybko. Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona do firmy Groep Gheys w belgijskim mieście Mol.

2019-09-04 09:03:35

Pierwszy pojazd z obecnej generacji CF i XF został wyprodukowany w lipcu 2017 r. Od tego czasu w zakładach DAF Trucks w Eindhoven i Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii wyprodukowano aż 100 000 tych ciężarówek.

- Osiągnięcie tego etapu w tak szybkim tempie jest najlepszym świadectwem jakości i sprawności najnowszej generacji tych ciężarówek - powiedział Harry Wolters, prezes DAF Trucks. - Nasi klienci chwalą je za niezawodność, oszczędność paliwa, niskie koszty operacyjne, nie wspominając już o wyjątkowej wygodzie dla kierowcy. Nic dziwnego, że DAF jest numerem jeden wśród ciągników siodłowych w Europie.

Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona belgijskiej grupie kapitałowej Gheys Group, specjalizującej się w transporcie masowym i kontenerowym. - Nasze relacje z DAF Trucks sięgają wiele lat w przeszłość -stwierdził współwłaściciel firmy Luc Gheys.

- Pierwszy pojazd, którego mój ojciec zaczął używać w połowie lat sześćdziesiątych to był autokar DAF przerobiony na ciężarówkę do przeprowadzek. Idąc w ślady ojca, od 2015 r. wprowadziliśmy ciężarówki DAF do naszej floty. Nasze doświadczenia zarówno z ciężarówkami DAF, jak i dealerem Lavrijsen zawsze były doskonałe. To dlatego mamy obecnie około 80 ciężarówek DAF w naszej flocie - a w tym roku powiększymy tę liczbę o kolejne 25 pojazdów.

ZNAJDŹ NAS: