TIP przejmuje PEMĘ i realizuje swoją międzynarodową strategię wzrostu i dywersyfikacji

TIP Trailer Services, spółka z portfolio grupy kapitałowej I Squared Capital, wiodący dostawca usług leasingu, wynajmu, konserwacji i napraw naczep w Europie i Kanadzie, podpisała umowę nabycia firmy PEMA od Société Générale. PEMA oferuje wynajem oraz leasing pojazdów użytkowych, swoje usługi oferuje m.in. w Belgii, Czechach, Danii, Niemczech, Polsce, Szwecji i Szwajcarii, co uwypukli geograficzną obecność TIP-a, wzmocni jego pozycję w Niemczech oraz zapewni wejście na rynek szwajcarski.

2019-08-02 10:42:58

- Jest to ekscytujący krok na drodze naszego rozwoju oraz dywersyfikacji, wciąż budujemy silniejszą platformę usług dla naszych klientów, partnerów, pracowników i udziałowców - nadmienił Adil Rahmathulla, Przewodniczący zarządu TIP Trailer Services i Partner zarządzający w I Squared Capital.

Wraz z nabyciem firmy PEMA, TIP wzmocni siłę działania, zwiększy dywersyfikację osiągając silniejszą pozycję w Niemczech. - W dalszym ciągu szukamy możliwości rozwoju w zakresie naszej działalności, utrzymując wysoki poziom świadczonych usług. Po połączeniu, firmy będą posiadały prawie 89,000 naczep i ciężarówek oraz ponad 100 warsztatów oferujących największą sieć serwisową w Europie i Kanadzie, zapewniając przy tym kompleksowe rozwiązania dla szerokiej gamy pojazdów użytkowych - podkreślił Bob Fast, Prezes i Dyrektor Generalny TIP Trailer Services.

- Nasi klienci będą mieli bezproblemowy dostęp do partnerów serwisowych w całej Europie i w Kanadzie, ułatwiając zarządzanie flotą i umożliwając skupienie się na swojej podstawowej działalności biznesowej, jednocześnie ciesząc się niezawodnością i profesjonalną obsługą klientów TIP - dodał.

TIP i PEMA to firmy zorientowane na obsługę serwisową, posiadające wieloletnie doświadczenie w transporcie i logistyce w całej Europie, wspierające potrzeby klientów w trakcie całego użytkowania naczep, nadwozi wymiennych i samochodów ciężarowych. PEMA dysponuje nowoczesną i zróżnicowaną flotą ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych i naczep wiodących marek, takich jak Krone, MAN, Schmitz Cargobull i Volvo. Od 2008 r. PEMA jest częścią Grupy GEFA, działu finansowania sprzętu francuskiej grupy bankowej Société Générale. Société Générale Equipment Finance posiada 100 procent udziałów w grupie PEMA poprzez swoją niemiecką spółkę zależną, GEFA Bank.

Spodziewana finalizacja nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy, pod warunkiem uzyskania oficjalnej zgody organu regulacyjnego.

TIP Trailer Services

TIP Trailer Services jest wiodącym dostawcą usług dla Klientów z branży transportowej i logistycznej, specjalizującym się m.in. w zakresie wynajmu naczep, leasingowania czy świadczeniu wszelkich usług serwisowych Klientom z całej Europy i Kanady. Firma posiada jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych flot naczep z ponad 70. 000 jednostek. TIP, z siedzibą w Amsterdamie, zatrudnia ponad 2000 pracowników i obsługuje swoich klientów w 98 lokalizacjach w 17 krajach Europy i Kanadzie.

PEMA

Założona w 1976 roku PEMA jest firmą leasingową, specjalizującą się w leasingu oraz wynajmie samochodów ciężarowych i naczep. Zatrudnia około 440 pracowników. PEMA posiada zróżnicowaną flotę liczącą ponad 19.000 jednostek wiodących marek, takich jak Schmitz Cargobull, Krone, Koegel (naczepy) oraz DAF, Volvo, MAN, Mercedes i Renault (samochody ciężarowe). PEMA posiada 18 oddziałów w całej Europie Północnej i Środkowej, w tym 4 warsztaty.  

I Squared Capital

I Squared Capital jest niezależnym globalnym zarządcą inwestycji infrastruktualnych, Ze szczególnym uwzględnieniem branży energetycznej, mediów, telekomunikacji oraz transportu w Ameryce, Europie i Azji. Firma posiada biura w Hong Kongu, Londynie, Miami, New Delhi, Nowym Jorku i Singapurze.

ZNAJDŹ NAS: