Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Transport i Spedycja 4/2018

Jesień na Targach!

Transport i Spedycja 4/2018

Wraz z początkiem września powstanie nowa, odświeżona strona internetowa „Transportu i Spedycji”, oczywiście pod tym samym adresem – www.magazyn-tis.pl. Dzięki temu poszerzymy zakres dotarcia do naszych czytelników. Zwiększymy także możliwości publikacji jeszcze większej ilości ciekawych tekstów z branży transportowej.

Nadchodząca jesień przyniesie sporo emocji związanych z targami dla branży transportowej. Już 20 września rozpoczną się 67. Targi IAA w Hanowerze. Nasza redakcja nie przepuści okazji bycia tam i zrobienia ciekawej relacji, która będzie zamieszczona w kolejnym numerze TiS. Chronologicznie, 28 września odbędzie się II edycja Kongresu TSLA Expo Rzeszów. Poprzednia zgromadziła blisko 800 uczestników. Trzymamy kciuki, aby w tym roku było ich jeszcze więcej. Z kolei, 23 października rozpoczną się Targi TransExpo, które wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń transportowych w Polsce. Wreszcie, 6 listopada rozpoczną się VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie. Do tego czasu wydamy październikową edycję TiS, ale wspominamy o nich już teraz, ponieważ już dziś warto zapisać sobie termin ich trwania w kalendarzu.

O czym będziemy pisać w bieżącym, sierpniowym Transporcie i Spedycji? Szczególnie polecam tekst na temat elektryfikacji pojazdów ciężarowych, które już w niedalekim czasie pojawią się w ofercie czołowych producentów. Przedstawimy Państwu najważniejsze, tegoroczne premiery z tego segmentu.

Podobno, w dzisiejszych czasach każdy kierowca może znaleźć dla siebie ciekawą ofertę leasingową – nawet jeśli dopiero rozpoczyna działalność lub ma złą historię kredytową. O tym, jak korzystnie wyleasingować samochód ciężarowy, można znaleźć informacje na stronach bieżącego wydania TiS.

Polecam Państwu również artykuł o korzyściach płynących ze szkoleń z zakresu czasu pracy kierowców. Ten temat, co prawda, zszedł ostatnio na plan dalszy, ale ma niesłychanie duże znaczenie w kontekście reputacji firmy transportowej i ewentualnych kar na nią nakładanych za nieprzestrzeganie regulaminowego czasu pracy.

Owocnej lektury!

Piotr Motyl,

redaktor naczelny

W najnowszym, sierpniowo-wrześniowym wydaniu magazynu Transport i Spedycja znajdziecie m.in. takie artykuły, jak:

Leasingowa paleta, czyli jak leasingować samochód ciężarowy 

 • W czerwcu zarejestrowano w Polsce ponad 2600 nowych pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 3,5 t. Ponad 77% z nich zostało zakupionych przez firmy leasingowe lub zajmujące się obsługą flot samochodowych czy wynajmem długoterminowym. Popularność leasingu nadal rośnie, a wraz z nią liczba ofert na rynku. Podobno każdy przedsiębiorca jest obecnie w stanie znaleźć propozycję odpowiadającą jego oczekiwaniom. Nawet jeśli dopiero rozpoczyna działalność lub ma złą historię kredytową.

Usługi premium w logistyce

 • Wśród firm z sektora usług logistycznych wyraźnie zaostrza się konkurencja. Firmy coraz silniej walczą o klientów, i to nie tylko za pomocą ceny, ale także coraz bardziej zindywidualizowanych ofert odpowiadających potrzebom konkretnego klienta. Przyciągnąć go mają także usługi specjalistyczne, zaliczane do tzw. grupy premium.

Rynek pojazdów niskopodwoziowych

 • Rynek pojazdów niskopodwoziowych jest dość niewielki. Większość z nich jest konfigurowana pod szczegółowe zamówienia, a za typowe uznać można jedynie prostsze pojazdy przeznaczone do transportu najpopularniejszych maszyn, głównie rolniczych czy budowlanych.

Upadłość w transporcie

 • Informacje o wzrastającej liczbie firm transportowych ogłaszających upadłość powinny skutkować refleksją właścicieli nad sprawami ich przedsiębiorstw. Większość przedsiębiorców zaczyna prowadzenie firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej i następnie przez dziesięciolecia kontynuuje ją w tej formie, zapominając przy tym o problemach związanych z jej „przejęciem” przez rodzinę w razie śmierci czy też bagatelizując skutki ewentualnego niepowodzenia w biznesie.

Firma transportowa w Niemczech – na co należy zwrócić uwagę?

 • Jeśli chcemy założyć formę transportową w Niemczech, musimy rozważyć kilka kwestii. W niniejszym artykule rozważymy najważniejsze z nich.

MAN Truck & Bus przed jesienną próbą sił

 • Już tylko kilka miesięcy dzieli nas do początku działania VECTO, systemu raportowania energochłonności i emisji CO2 pojazdów ciężarowych. Obecnie wszyscy producenci podejmują więc kolejne kosztowne kroki umożliwiające sprostanie nadchodzącym limitom.

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w branży TSL? Sprawdź jakie to proste!

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl