Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Transport i Spedycja 3/2018

Trzymajmy kciuki za kierowców i... piłkarzy

Transport i Spedycja 3/2018

Kibice na całym świecie się doczekali. Trwa wyczekiwany od 4 lat Mundial. Jednak, poza radością z kibicowania, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to także ogromne przedsięwzięcie transportowo-logistyczne. Dla wielu firm będzie to szansa na otwarcie nowych drzwi, dotychczas zamkniętych. Rynek wschodni ma ogromny potencjał, ale wymiana handlowa, np. z Rosją, nie należy do najłatwiejszych. Trzymamy kciuki, aby Mistrzostwa były dobrą okazją do nowego otwarcia na rynkach wschodnich.

Miło mi też zapowiedzieć, że począwszy od bieżącego wydania, będziemy kładli większy nacisk na publikacje dotyczące nowoczesnych technologii dla transportu. Związane jest to z coraz szybszym tempem rozwoju tego typu rozwiązań i zwiększonego na nie zapotrzebowania. Mam nadzieję, że tematy przypadną do gustu wszystkim Czytelnikom.

Owocnej lektury!

Piotr Motyl,

redaktor naczelny

W najnowszym, czerwcowo-lipcowym wydaniu magazynu Transport i Spedycja znajdziecie między innymi takie artykuły, jak:

Giełdy transportowe – pomoc dla przewoźnika na wyciągnięcie ręki

 • Organizacja transportu nigdy nie należała do prostych zadań. Znaczną liczbę codziennych problemów branży transportowej rozwiązują giełdy transportowe systematycznie wprowadzające nowe, ciekawe funkcjonalności.

Angażujemy najlepszych ekspertów w działania na rzecz rozwoju branży

 • Rozmowa z Andrzejem Krzemińskim, Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Zajęcie przez komornika środka transportu, czyli o egzekucji z rzeczy

 • Zajęcie rzeczy przez komornika sądowego jest silnie ingerującym w prawo własności sposobem egzekucji, lecz często stanowi jedyną skuteczną możliwość wyegzekwowania należności. 

RODO w praktyce

 • 25 maja 2018 r. to w ostatnim czasie chyba najczęściej powtarzana data związana z wejściem w życie nowych przepisów. Sprawdzamy, co się zmieniło od tego czasu.

Blaski i cienie autonomizacji samochodów ciężarowych

 • Dążenia do zbudowania pojazdu autonomicznego (PA), czyli samoprowadzącego się pojazdu bez kierowcy, pojawiły się już w latach 20. XX w. w USA. W późniejszych latach prace na takim pojazdem kontynuowano, ale dopiero w początkach XXI w. Dzięki konkursom Darpa Grand Challenge samochody zaczęły rzeczywiście jeździć same.
W tym numerze publikujemy także Dodatek specjalny, poświęcony rynkowi paliw w Polsce. Znalazły się w nim takie tematy, jak między innymi:

Stacja paliw przyszłości

 • Jaka będzie stacja paliw przyszłości? Aby odpowiedzieć na to pytanie niestety trzeba zadać kolejne dwa pytania. Pierwsze z nich brzmi: jak będzie wyglądać motoryzacja przyszłości, a może nawet szerzej – rozwiązania komunikacyjne przyszłości? Drugą kwestią jest to, jak rozwiną się potrzeby konsumentów wobec użytkowania samochodu.

Przegląd kart paliwowych

 • Dziś jeśli koncern nie przygotuje oferty dopasowanej idealnie do danego użytkownika – czy to osobę prywatną, czy przedsiębiorcę, nie zatrzyma klienta na dłużej. To właśnie dlatego coraz prężniej rozwija się segment kart paliwowych, oferujących spore udogodnienia dla osób, które z nich korzystają.

Najwięksi gracze na polskim rynku

 • Rynek paliw w Polsce od przeszło trzech dekad rozwija się niezwykle dynamicznie. W dzisiejszych realiach liczy się przede wszystkim zadowolenie klienta i szeroki wachlarz usług. Dopiero w następnym rzędzie plasuje się liczba dostępnych stacji na głównych szlakach komunikacyjnych.

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w branży TSL? Sprawdź jakie to proste - wystarczy jeden ruch!

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl