Transport i Spedycja 5/2018

W najnowszym, odświeżonym numerze Transportu i Spedycji, znajdziecie takie tematy, jak m.in.:

2018-10-30 11:00:42
  • Dbamy o to, aby usługa transportu była dostosowana do potrzeb logistycznych - wywiad z Filipem Bernacińskim, Dyrektorem Transportu POLOmarketu.
  • Oszczędzajmy tylko tam, gdzie to ma sens - rozmowa z Maciejem Nowaczykiem, dyrektorem Soehner Polska.
  • Wynajem długoterminowy – alternatywa dla kredytu i leasingu - Na rynku samochodów osobowych wynajem długoterminowy cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Niskie koszty początkowe, uproszczone procedury i stała wysokość raty przekonują do tej formy finansowania również firmy transportowe, które zamiast kupować lub leasingować samochody użytkowe, pożyczają je na krótszy bądź dłuższy okres.
  • Opłacalna relacja z operatorem logistycznym - Dzięki doświadczeniu, szerokiej skali działalności i rabatom współpraca z logistycznymi operatorami może być atrakcyjnym rozwiązaniem biznesowym zarówno dla małych przedsiębiorców, jak i dużych firm, których główną sferą działalności nie jest logistyka i transport.
  • Kierowcy niesłyszący na start - Od 1 października bieżącego roku zaczęły obowiązywać przepisy dające osobom niesłyszącym i niedosłyszącym możliwość wykonywania zawodu kierowcy. Dotychczas ubytek słuchu dawał szansę na zdobycie prawa jazdy wyłącznie kategorii A, A1, B, B1, B+E i T. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami osoby z całkowitym lub częściowym ubytkiem słuchu mogą starać się również o prawo jazdy pozostałych kategorii, z wyjątkiem kategorii D1 lub D.
  • Naczepa pod specjalną opieką - To, jak olbrzymie znaczenie dla odpowiedniej eksploatacji i żywotności aut ciężarowych ma ich serwis, wydaje się oczywiste. Do niedawna znacznie mniejszą wagę przywiązywano do należytej troski o stan naczep. Teraz to się zmienia.
  • Strefy komfortu za kierownicą - Ma być coraz wygodniej, a obsługa ma być coraz bardziej intuicyjna i komfortowa. Mowa tu o ciężarówkach, których kabiny coraz częściej przypominają nasze mieszkania, przynajmniej we fragmencie. Oprócz domowego wystroju wnętrza, przyjaznego zestawienia barw oraz wysokogatunkowych, efektownie wykończonych i łatwych w pielęgnacji materiałów, o przyjemnej atmosferze ma decydować również wyraźne oddzielenie miejsca pracy i przestrzeni mieszkalnej.
  • Monitorowanie przewozu towarów przy wykorzystaniu danych geolokalizacyjnych
  • CASE, sprawa transportu na IAA Hanower 2018 - Tegoroczne targi pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze odbyły się pod hasłem „Driving Tomorrow”. Angielska nazwa może być sposobem na umocnienie międzykontynentalnej rangi imprezy, która przetrwała czasy niesprzyjające wystawom tej specjalności. W jej przeddzień odbyła się uroczystość podkreślająca, że produkcja środków transportu jest teraz zadaniem dla globalnych graczy.
  • Ciężarówka jest moim drugim domem - Zbudowanie solidnej floty transportowej nie jest możliwe bez znakomitego zespołu kierowców zawodowych. Dziś rozmawiamy z Michałem Kulas, który z branżą transportową związany jest od 2000 roku. Obecnie pracuje w firmie Raben Transport.

ZNAJDŹ NAS: