Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Transport i Spedycja 2/2018

Idą zmiany

Transport i Spedycja 2/2018

W Wasze ręce przekazujemy kolejne, tegoroczne wydanie „Transportu i Spedycji”. Jest to ostatnia edycja w obecnym kształcie. W czerwcu zaprezentujemy „odświeżony” wizerunek tego czasopisma. Dotyczy to nie tylko kwestii graficznych, ale również zawartości. W dobie coraz szybszego rozwoju nowych technologii i roli, jaką odgrywają, chcemy położyć większy nacisk na opisywanie ich wpływu na rozwój transportu. Oczywiście nadal będziemy poruszać tematy, zdaniem naszych Czytelników, dotychczas istotne, takie jak kwestie prawne, publikacje druków niezbędnych dokumentów czy jak optymalizować koszty prowadzenia firmy transportowej.

Zanim „odświeżony” TiS ujrzy światło dzienne, branżę TSL czeka sporo istotnych zmian. Warto wspomnieć choćby o RODO, które wejdzie w życie 25 maja 2018 r. Jako nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych nakłada m.in. na firmy transportowe nowe obowiązki. Niestety, w powietrzu wisi widmo wielomilionowych kar dla tych, którzy do zmian nie zdążą się dostosować. W bieżącej edycji przeczytają Państwo, w jakim stopniu dotykają one branżę TSL i jak uniknąć przykrych konsekwencji wprowadzonych zmian.

Branża transportowa jest obecnie w toku nowej fali postępowań sądowych dotyczących zaświadczeń A1. Tym razem na przeszkodzie w zatrudnianiu obcokrajowców stanął ZUS, który zaprzestał wydawania tych zaświadczeń dla kierowców ze wschodu. O tym, dlaczego tak się dzieje i jak sobie poradzić z tym problemem, przeczytają Państwo na stronach bieżącego wydania.

Na koniec, w imieniu redakcji, chciałem Państwa zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej edycji naszej Konferencji Trans&Log, która odbędzie się 7 czerwca w Twierdzy Modlin. Jak co roku także teraz będą Państwo mogli wziąć udział w debatach i prelekcjach dotyczących bieżących problemów branży transportowej. Każdy będzie także mógł przetestować pojazdy dla branży TSL. Po raz pierwszy, połączymy organizację Trans&Log z innym znanym w branży eventem – Flotą Dostawczą. Dzięki temu potencjał imprezy zwiększamy dwukrotnie.

Udanej lektury!

Redaktor naczelny,

Piotr Motyl

 

W tym numerze poruszamy takie tematy jak między innymi:

 • Sposoby pozyskiwania zleceń - Polski rynek transportowy charakteryzuje się sporym rozdrobnieniem. Dla wielu polskich firm najlepszą formą pozyskiwania nowych klientów i zleceń mogą okazać się giełdy transportowe. Poprzez zgłoszenie wolnych pojazdów firma zyskuje dzięki nim dużą szansę na ich korzystne wykorzystanie.
 • Elektroniczny pomocnik kierowcy - Korki, roboty drogowe, niedokładne adresy i ograniczenia tonażu – to tylko niektóre z wyzwań stojących codziennie przed kierowcami samochodów ciężarowych. To właśnie z myślą o nich powstają coraz to nowe elektroniczne systemy pomagające zarówno zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami, jak i poprawić efektywność transportu.
 • W przypadku norm jakości nie ma miejsca na żadną kreatywność - Rozmawiamy z Pawłem Wydymus, dyrektorem ds. rozwoju Avia w Polsce.
 • Części oryginalne, odpowiedniki, zamienniki, czyli jak nie wyrządzić autu szkody - W ostatnich latach wachlarz części zamiennych uległ znacznemu rozszerzeniu w niekontrolowany sposób. Dzisiaj oferta rynku to części oryginalne, zamienniki porównywalnej jakości oraz cała lista zamienników różnego pochodzenia, różnorakiej produkcji i w efekcie bliżej nieokreślonej jakości.
 • Opony premium – przegląd nowości
 • Sądowe spory o A1 - Po lawinie sądowych procesów dotyczących ryczałtów noclegowych przyszedł czas na nową falę postępowań. Tym razem jednak to nie pracownicy są inicjatorami tych spraw, a zakład ubezpieczeń społecznych. Problemem na skalę całego kraju stała się bowiem w tym momencie batalia o zaświadczenia A1.
 • Udział polskiej branży leasingowej w rynku europejskim wzrósł z 4,4 do 4,8% - Rozmawiamy Z Mieczysławem Woźniakiem, Wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego ZPL, Członkiem Rady Dyrektorów Leaseurope.

Zamów prenumeratę już dziś - dzięki temu będziesz na bieżąco z tym, co się dzieje w branży TSL

 

 

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl