Transport i Spedycja 1/2019

W najnowszym, lutowo-kwietniowym wydaniu magazynu Transport i Spedycja, przygotowaliśmy dla Was solidną porcję artykułów, m.in.:

2019-03-29 10:35:14

 

  • Brexit – jak wpłynie na transport międzynarodowy? Nie ulega wątpliwości, że brexit skomplikuje działalność wielu firm transportowych. Wzajemne respektowanie licencji i praw jazdy między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej może okazać się niemożliwe. Powrócić mogą kontrole graniczne, odprawy celne, zezwolenia, deklaracje… Analizujemy możliwe scenariusze i podpowiadamy, gdzie szukać aktualnych informacji.
  • Jak pozyskać i utrzymać kierowcę? Odpowiednie wynagrodzenie, umowa o pracę i dodatkowe profity to kluczowe argumenty podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na kierowców. Firmy transportowe szukają sposobów, by zatrzymać ich w firmie na dłużej i ograniczyć rotację pracowników. Jednak dla kierowców – poza satysfakcją finansową - liczy się coś jeszcze. Prezentujemy wyniki badań, komentarze i analizy rynku pracy.
  • W ubiegłym roku Agility Logistics obchodziło 10-lecie działalności na polskim rynku, a w dodatku rok jubileuszowy zaowocował przyznaniem spółce tytułu Przyjazny Pracodawca TSL 2018 w kategorii dużych firm podczas targów TransLogistica. O łowieniu talentów i celebrowaniu sukcesów rozmawiamy z Karoliną Gasińską-Byczkowską, Country Manager Agility Logistics.
  • Polska może skorzystać na migracji pracowników z Azji, ale do tego potrzebna jest odpowiednia polityka rządu, zrozumienie różnic kulturowych i zmiana mentalności. O nowych rynkach Dalekiego Wschodu i obecności polskich firm transportowych w krajach Azji opowiadają Jarosław Maćko i Bartosz Samulak, przewodniczący Sekcji Transport-Spedycja-Logistyka Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.
  • Przybliżamy zasady działania ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Dodatkowa dokumentacja pracownicza, wybór podmiotu prowadzącego PPK w firmie to tylko niektóre z nowych obowiązków. Informujemy, co warto wiedzieć o PPK, aby właściwie przygotować się do wprowadzenia systemu.
  • Nowe przepisy zobowiązują pracodawców do potrącania zobowiązań alimentacyjnych z diet, które są często składnikiem wynagrodzenia kierowców. Dotąd były one wolne od takich potrąceń. Tłumaczymy, na czym polegają zmiany w prawie i jak właściwie je interpretować.
  • Samochody elektryczne pod lupą! Koncerny z całego świata inwestują setki miliardów euro w innowacyjne rozwiązania, a szczególnie duże nakłady przeznaczane są na rozwój elektromobilności. Ten trend dotyczy nie tylko samochodów osobowych – jest coraz mocniej widoczny również w segmencie pojazdów ciężarowych. Przyglądamy się nowościom.
  • Kierowcy-youtuberzy zaskakują nie tylko tematami swoich filmów, ale również ich jakością. A przy tym dobrze się bawią i tworzą truckerską społeczność w sieci. Zajrzeliśmy na blogi, fanpage i kanały na YouTubie. Jedne mają 50 tys. obserwujących, a inne 250 tys., a przy tym setki komentarzy. Sprawdźcie sami!

A także wiele innych, inspirujących artykułów. Zachęcamy do lektury!


ZNAJDŹ NAS: