Transport i Spedycja 4/2018

Na rynku pojawił się czwarty w tym roku numer magazynu Transport i Spedycja!

2018-09-19 10:45:03

64 strony poświęcone wyłącznie aktualnym doniesieniom z branży TSL to klucz do lepszego rozumiania sfery transportu, logistyki, technologii i nowości rynkowych w polskiej i światowej motoryzacji ciężkiej.

Transport i Spedycja to narzędzie każdego kierowcy-przedsiębiorcy, właściciela firmy spedycyjnej i transportowej oraz wspaniałe spektrum rynku dla zaangażowanych operatorów logistycznych i czynnych zakupowo firm w branży dostawczej i ciężkiej. Skupiamy się na prawnych i podatkowych aspektach prowadzenia biznesu. Pokazujemy technologię i premierowe konstrukcje. Wskazujemy trendy w aspekcie polityki serwisowe i paliwowej. Słowem - pokazujemy sprawdzone kierunki pomagające w rozwoju firmy i zwiększeniu jej obrotów. W tym numerze przeczytacie takie artykuły, jak m.in.:

Leasingowa paleta, czyli jak leasingować samochód ciężarowy 

  • W czerwcu zarejestrowano w Polsce ponad 2600 nowych pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 3,5 t. Ponad 77% z nich zostało zakupionych przez firmy leasingowe lub zajmujące się obsługą flot samochodowych czy wynajmem długoterminowym. Popularność leasingu nadal rośnie, a wraz z nią liczba ofert na rynku. Podobno każdy przedsiębiorca jest obecnie w stanie znaleźć propozycję odpowiadającą jego oczekiwaniom. Nawet jeśli dopiero rozpoczyna działalność lub ma złą historię kredytową.

Usługi premium w logistyce

  • Wśród firm z sektora usług logistycznych wyraźnie zaostrza się konkurencja. Firmy coraz silniej walczą o klientów, i to nie tylko za pomocą ceny, ale także coraz bardziej zindywidualizowanych ofert odpowiadających potrzebom konkretnego klienta. Przyciągnąć go mają także usługi specjalistyczne, zaliczane do tzw. grupy premium.

Rynek pojazdów niskopodwoziowych

  • Rynek pojazdów niskopodwoziowych jest dość niewielki. Większość z nich jest konfigurowana pod szczegółowe zamówienia, a za typowe uznać można jedynie prostsze pojazdy przeznaczone do transportu najpopularniejszych maszyn, głównie rolniczych czy budowlanych.

Upadłość w transporcie

  • Informacje o wzrastającej liczbie firm transportowych ogłaszających upadłość powinny skutkować refleksją właścicieli nad sprawami ich przedsiębiorstw. Większość przedsiębiorców zaczyna prowadzenie firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej i następnie przez dziesięciolecia kontynuuje ją w tej formie, zapominając przy tym o problemach związanych z jej „przejęciem” przez rodzinę w razie śmierci czy też bagatelizując skutki ewentualnego niepowodzenia w biznesie.

Firma transportowa w Niemczech – na co należy zwrócić uwagę?

  • Jeśli chcemy założyć formę transportową w Niemczech, musimy rozważyć kilka kwestii. W niniejszym artykule rozważymy najważniejsze z nich.

MAN Truck & Bus przed jesienną próbą sił

  • Już tylko kilka miesięcy dzieli nas do początku działania VECTO, systemu raportowania energochłonności i emisji CO2 pojazdów ciężarowych. Obecnie wszyscy producenci podejmują więc kolejne kosztowne kroki umożliwiające sprostanie nadchodzącym limitom.

 

BIORĘ TO! ROZWIJAM TRANSPORT Z TiS-em!

ZNAJDŹ NAS: