Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Transport i Spedycja 5/2015 TEMAT NUMERU: Sylwetka profesjonalnego menedżera transportu

Transport i Spedycja 5/2015 TEMAT NUMERU: Sylwetka profesjonalnego menedżera transportu

Jedną z największych bolączek branży TSL w Polsce jest trudność ze znalezieniem odpowiednio przygotowanej kadry pracowników. Problem ten dotyczy obecnie przede wszystkim kierowców, których obecnie bardzo brakuje, ale braki odczuwalne są również wśród wykwalifikowanej kadry zarządzającej. W bieżącym wydaniu postanowiliśmy więc przybliżyć czytelnikowi sylwetkę profesjonalnego menedżera transportu. Wyjaśniamy, jakie umiejętności oraz kompetencje powinna posiadać osoba pełniąca to stanowisko. Oprócz suchej wiedzy teoretycznej menedżerowi transportu potrzebne są praktyczne umiejętności biznesowe. Jest to duże wyzwanie dla uczelni wyższych kształcących na kierunkach związanych z zarządzaniem transportem drogowym. W ramach tematu numeru przedstawiamy również praktyczny poradnik, w którym przedstawiamy najważniejsze zasady związane z prowadzeniem negocjacji telefonicznych. Umiejętność ta jest bowiem szczególnie ceniona u osób pracujących na stanowisku menedżera transportu.

W bieżącym numerze nie zabrakło również tematów poruszających najbardziej palące problemy branży transportowej. Nasi autorzy piszą m.in. o tym, jak wyegzekwować należności od partnera zagranicznego, oraz o tym, jak zgodnie z prawem zatrudnić kierowcę z Ukrainy. Ważnym tematem, poruszonym na łamach bieżącego wydania, jest również kwestia kryzysu imigracyjnego w Europie i jego wpływie na branżę transportową. Jest to niezwykle dotkliwy problem dla firm świadczących usługi transportu międzynarodowego. Kary za przemyt nielegalnych imigrantów mogą okazać się bardzo dotkliwe dla przewoźników.

W bieżącym wydaniu „Transportu i Spedycji” poruszyliśmy również temat wpływu aerodynamiki pojazdów transportowych na ekonomikę jazdy. Czołowi producenci ciągników i naczep intensywnie pracują nad poprawą efektywności paliwowej swoich pojazdów dzięki rozwiązaniom podsuwanym przez specjalistów od aerodynamiki. Czytelnik będzie miał ponadto okazję zapoznać się z nowościami na rynku oponiarskim oraz przeglądem pojazdów przeznaczonych do transportu materiałów sypkich.

Zwieńczeniem numeru jest dodatek specjalny poruszający temat finansowania środków transportu. Opisujemy w nim sytuację na rynku usług leasingowych oraz wyjaśniamy, jak wygląda procedura wykupu pojazdu po leasingu.

 

Maciej Karczewski

Redaktor prowadzący

 

Z piątego w 2015 roku wydania Transportu i Spedycji dowiesz się m.in.:

☞ Jakie kompetencje posiadać powinien profesjonalny menedżer transportu?

☞ Jak wygląda kontrola podatkowa w firmie transportowej?

☞ Jak skutecznie egzekwować należności od partnera zagranicznego?

☞ Jak zgodnie z prawem zatrudnić kierowcę z Ukrainy?

☞ Jakie zapisy w umowie OCP zabiezbieczą każdego przewoźnika na wypadek zmiany profilu działalności?

☞ W jaki sposób kryzys imigracyjny w Europię wpływa na branże transportową?

☞ W jaki sposób opłacać myto przy użyciu kart paliwowych?

☞ W jaki sposób aerodynamika pojazdów ciężarowych wpływa na zużycie paliwa?

☞ Jakie są dostępne rozwiązania dla transportu produktów sypkich?

 

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl