IVECO Poland przekazało pojazdy Stralis 460 Natural Power do Don Trucking

IVECO Poland przekazało zamówione przez firmę Don Trucking 20 sztuk ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM wyposażone w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Przekazanie odbyło się w siedzibie dealera IVECO GIBAS SERVICE CENTER w Pile.

2018-11-13 12:44:18

Dostarczone pojazdy zasiliły flotę klienta powiększając ją do 160 jednostek. Dzięki pojazdom IVECO firma Don Trucking zapewni zrównoważony transport pod względem nie tylko środowiska, ale także zysków, równocześnie zapewniając najlepsze miejsce pracy dla swoich kierowców.

W ramach umowy pakietowej z IVECO Poland, zostanie także wybudowana stacja tankowania gazu LNG w siedzibie firmy Don Trucking w Bydgoszczy. Stacja tankowania zostanie użyczona odbiorcy na 5 lat.

Podczas uroczystości przekazania obecni byli przedstawiciele stron: Dariusz Nawrotek, Dyrektor zarządzający w Polsce Don Trucking wraz z zespołem kierowców oraz Marcin Piluchowski, Busimess Line Heavy Manager IVECO, Jakub Dolaniecki, Direct Sales Manager IVECO, Bartosz Olszewski, K.A. Manager IVECO oraz Robert Gibas, Właściciel GIBAS SERVICE CENTER. Szkolenie kierowców firmy Don Trucking przeprowadził Rafał Kotalewicz, Trener IVECO Poland.

Dostarczone pojazdy IVECO Stralis zostały wyposażone w podwójne zbiorniki LNG o łącznej pojemności 389 kg (1080 litrów). Oferują rozwiązania technologiczne doskonale sprawdzające się w usługach liniowych klienta. Moc 460 KM i zasięg do 1600 km zapewni nie tylko doskonałe osiągi, ale również oszczędność paliwa i obniżenie całkowitego kosztu posiadania pojazdów.

Dariusz Nawrotek, dyrektor zarządzający Don Trucking: „Za naszą decyzją stoi kilka elementów. Po pierwsze, zmienia się klimat wokół transportu, a napędy które cechuje obniżona emisja gazów wreszcie otrzymują wsparcie od decydentów i zaczynają się przebijać do realiów operacji transportowych. Po drugie, IVECO zaoferowało nam pakiet mający prowadzić nie tylko do  przewozów ekologicznych, ale i do opłacalnych. Ekologia i ekonomia w tym przypadku się spotykają. Następnie, widzimy rozwój infrastruktury czyli sieci stacji tankowania. Poza tą stacją, którą stworzymy w Bydgoszczy,  planowane  są inne, publiczne,  jak w Bielanach Wrocławskich i na S1 na Śląsku. Dodatkowo powstają stacje za granicą np. uruchomione stacje w Hamburgu i Berlinie”.

ZNAJDŹ NAS: