Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

40-lecie IVECO Daily - sukces modelu cenionego przez miliony klientów

40-lecie IVECO Daily - sukces modelu cenionego przez miliony klientów

Daily, uhonorowany tytułem Międzynarodowego Furgonu Roku 2018 za ekologiczne parametry samochodów z rodziny Daily Blue Power, obchodzi swoje 40-lecie.

Mija właśnie 40 lat odkąd IVECO Daily przesuwa granice innowacyjności, wszechstronności i wydajności w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Od rynkowej premiery w 1978 roku w samochodzie wprowadzano przełomowe, rewolucyjne rozwiązania: od konstrukcji opartej na podwoziu samochodu ciężarowego z tylnym napędem i niezależnym przednim zawieszeniem do pionierskiej w skali światowej technologii common rail w 1999 roku czy elektronicznego programu stabilizacji (ESP) poprawiającego właściwości jezdne na zakrętach i w czasie hamowania.

Dziś model ten znajduje się w czołówce pod względem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju dzięki koncepcji Daily Blue Power. Jest to rodzina pojazdów, która uwalnia firmy transportowe od ograniczeń wynikających z rygorystycznych przepisów o ochronie środowiska, a należące do niej modele zostały wyróżnione tytułem „Międzynarodowego Furgonu Roku 2018”.

Ponad 3 miliony pojazdów Daily wyprodukowane na trzech kontynentach i jeżdżące po drogach w 110 krajach są dowodem popularności modeli z tej rodziny oraz ich niezwykłej zdolności adaptacji do specyficznych potrzeb klientów na całym świecie.

Dziś Daily jest prekursorem w branży, zaś jego sukces opiera się na historycznych atutach zapisanych w DNA modelu — począwszy od unikatowej ramowej konstrukcji podwozia, zapewniającej solidność i wszechstronność, z których słyną te samochody. Konstrukcja nośna ze specjalnymi stalowymi poprzecznymi wzmocnieniami o przekroju litery C to najlepsza platforma dla firm montujących zabudowy pojazdów na potrzeby różnych zadań transportowych. Daily może być między innymi samochodem kempingowym, furgonem kurierskim, śmieciarką, wywrotką, dźwigiem samojezdnym, pojazdem służb komunalnych, pomocą drogową czy ambulansem. Model cieszy się uznaniem ze względu na wyjątkowe cechy, takie jak napęd na tylne koła lub 4x4.

Samochód jest też dostępny w najszerszej w branży gamie wersji o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 7,2 tony oraz kubaturze przestrzeni ładunkowej od 7,3 do 19,6 m3. Zaawansowane rozwiązania techniczne wyznaczają nowe granice osiągów, podnoszą poziom komfortu, pozwalają zaoferować funkcje łączności i obniżają całkowity koszt posiadania. Cechy te składają się na „biznesowy instynkt” modelu i czynią z niego idealnego partnera dla przedsiębiorcy.

Rodzina Blue Power wyznacza kierunki zrównoważonego rozwoju, a wersje wyposażone w zaawansowane silniki wysokoprężne i alternatywne technologie napędu już teraz są gotowe do spełnienia przyszłych wymagań: Daily Euro 6 RDE 2020 Ready — pierwszy lekki samochód użytkowy spełniający wymagania normy emisji mierzonej w rzeczywistych warunkach drogowych, które zaczną obowiązywać w 2020 roku; Daily Hi-Matic Natural Power — pierwszy lekki samochód użytkowy napędzany CNG, wyposażony w 8-biegową przekładnię automatyczną; Daily Electric — bezemisyjna wersja modelu Daily. 

40 lat pionierskich rozwiązań i nowych standardów w branży

 • 1978: pierwszy Daily — furgon o kubaturze 17 m3, z wnętrzem o wysokości 210 cm (pierwszy w branży), napędzany silnikiem Diesla o pojemności 2,5 litra.
 • 1984: rodzina powiększa się o pierwszego Daily 4x4.
 • 1985: TurboDaily — pierwszy lekki samochód użytkowy z turbodoładowanym silnikiem Diesla.
 • 1992: pierwszy pojazd wyprodukowany w zakładach w Valladolid w Hiszpanii.
 • 1996: poszerzenie oferty modelu Daily; dwie wersje silnikowe: turbodiesel 2,5 litra i nowy, mocniejszy silnik o pojemności 2,8 litra.
 • 1998: ECODaily — pierwszy lekki samochód użytkowy z silnikiem zasilanym sprężonym gazem ziemnym (CNG).
 • 1999: druga generacja Daily wchodzi na rynek i od razu zdobywa tytuł „Furgonu Roku 2000” — pierwszy samochód w branży z silnikiem wyposażonym w układ zasilania common rail.
 • 2000: uruchomienie produkcji w Brazylii, równolegle z produkcją w zakładach w Suzzarze.
 • 2004: kolejne poszerzenie rodziny modelu Daily o wersję z mocniejszym silnikiem — turbodiesel o pojemności 3 litrów rozwija moc 176 KM.
 • W tym samym roku produkcję Daily uruchomiono także w Chinach.
 • 2006: nowa stylistyka i wprowadzenie układu ESP (elektroniczna kontrola stabilności), który poprawia właściwości jezdne w czasie pokonywania zakrętów i hamowania.
 • 2009: poszerzenie bogatej oferty o wersję 7-tonową.
 • W 2009 roku wprowadzono także innowacyjny model Daily Electric.
 • 2010: na świecie sprzedano łącznie już 2 mln egzemplarzy modelu.
 • 2014: wprowadzenie trzeciej generacji Daily, która od razu otrzymuje tytuł „Furgonu Roku 2015”.
 • 2016: Daily Euro 6 nadal odnosi sukcesy i jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę w zakresie osiągów dzięki takim zaawansowanym funkcjom, jak inteligentny system EcoSwitch PRO. 
 • 2017: na rynek wchodzi przyjazna dla środowiska rodzina pojazdów Daily Blue Power wraz z unikatową ofertą trzech opcji napędu. 

Komunikat prasowy Iveco
Iveco Poland

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl