Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Mercedes-Benz SpaceTruck z tytułem Master Truck of the Year

Mercedes-Benz SpaceTruck z tytułem Master Truck of the Year

Mercedes-Benz Actros, uzyskał największe uznanie kapituły plebiscytu Master Truck of the Year, którą tworzą przedstawiciele czołowych, polskich redakcji branżowych zajmujących się tematyką transportową. Wyniki konkursu ogłoszono podczas 14. zlotu Master Truck. Jest to już kolejna nagroda dla samochodu pokazowego Mercedes-Benz Trucks Polska.

Zgłoszony samochód do plebiscytu to Actros 1845 LS wyposażony w silnik najnowszej generacji OM 471, generującym moc 450 KM oraz dysponujący momentem obrotowym 2200 Nm, a wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz systemem Predictive Powertrain Control (PPC). Ponadto samochód jest wyposażony w innowacyjne systemy bezpieczeństwa m.in. Active Brake Assist 4, Asystent utrzymania pojazdu na zadanym pasie oraz Asystent wspomagania koncentracji. Dodatkowo ciągnik siodłowy posiada komfortową kabiną kierowcy typu GigaSpace, największą kabinę dostępną na rynku, z kącikiem mieszkalnym idealnym dla jednoosobowej załogi – SoloStar Concept z dolnym łóżkiem.

Również na szczególną uwagę zasługuje jego nietuzinkowy wygląd, którego autorem jest Alek „Lis Kula” Morawski. Jest to już kolejna nagroda dla samochodu pokazowego Mercedes-Benz Trucks Polska.

Jury pod uwagę brało zarówno rozwiązania techniczne i ekologiczne, jak i komfort pracy kierowcy w ocenianych pojazdach. Istotną kwestią było także przystosowanie pojazdu do realiów polskiego rynku. W plebiscycie udział brały samochody ciężarowe o DMC równym lub większym niż 7,5 tony, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych, znajdujące się w aktualnej ofercie handlowej producentów.

Zobacz także film film ukazujący etapy powstawania SpaceTrucka oraz poprzednich wersji samochodów pokazowych.

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #transport drogowy, #wyróżnienie

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl