Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Ruszyły szkolenia Profesjonalnych kierowców. Są jeszcze miejsca na bezpłatne kursy

Ruszyły szkolenia Profesjonalnych kierowców. Są jeszcze miejsca na bezpłatne kursy

Ruszyły szkolenia w ramach trzeciej edycji akcji społecznej Profesjonalni kierowcy. W tym roku zostanie przeszkolonych kilkuset kierowców zawodowych z całej Polski, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Po raz kolejny kierowcy zawodowi mogą wziąć udział w bezpłatnych kursach organizowanych w ramach akcji CSR „Profesjonalni kierowcy”. Celem tej inicjatywy jest wsparcie polskiej branży transportowej w dalszym rozwoju i umacnianiu pozycji na europejskim rynku przewozów. Pierwsze szkolenia odbyły się trzy lata temu i od tego czasu cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku chęć udziału w kursach zgłosiło aż 1000 osób, z których 400 zdobyło certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”.

W tym roku w 12 lokalizacjach w całym kraju przeszkolonych zostanie kilkaset osób. Już w maju, na początku rekrutacji, listy uczestników na niektóre lokalizacje były prawie pełne. Ogromne zainteresowanie szkoleniami wynika z dużej atrakcyjności pracy w branży transportowej. Z badań wynika, że z roku na rok rosną zarobki kierowców, którzy mają prawo jazdy kat.C+E. Poprawiają się również warunki zatrudnienia.

Z ankiet przeprowadzonych przez pracownię IBRIS wśród młodych kierowców (maksymalnie z rocznym stażem pracy) wynika, że 30 proc. z nich zarabia powyżej 4 tys. zł netto. Pensja 15 proc. respondentów wynosi od 5 do 6 tys. zł, a 11 proc. powyżej 6 tys. zł. To oznacza, że kierowcy są obecnie w gronie najlepiej wynagradzanych pracowników na rynku. Dla porównania – prawnicy według rankingu opublikowanego na portalu jobs.pl zarabiają średnio ok. 5 tys. zł. Pierwsze tegoroczne szkolenie „Profesjonalnych kierowców” odbyło się w czerwcu w Malborku.

– Dopiero podczas kursu miałem okazję przekonać się, jak naprawdę wygląda praca kierowcy zawodowego, z jakimi problemami mierzy się każdego dnia. Od instruktorów dowiedziałem się, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Zajęcia odbywały się na nowoczesnych samochodach ciężarowych. Podczas dwóch dni szkolenia w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy” zdobyłem więcej praktycznych umiejętności, niż w czasie całego kursu na prawo jazdy – podkreśla Grzegorz Płotka, uczestnik czerwcowego szkolenia w Malborku.

Jarosław Buła, prezes zarządu firmy Alegre z Malborka, nie ma wątpliwości, że akcja „Profesjonalni kierowcy” to ogromne wsparcie dla całej branży transportowej, której głównym i największym problemem jest brak dobrze przygotowanych do zawodu pracowników. Na szkolenia „Profesjonalnych kierowców” zgłaszają się ludzie z prawem jazdy C+E, ale bez doświadczenia. Po reakcjach kursantów było widać, że wielu z nich dopiero tutaj przekonało się, jak naprawdę wygląda zawód kierowcy – komentuje Jarosław Buła.

Do tej pory certyfikat „Profesjonalnego kierowcy” uzyskało 500 osób. Ponad 60 proc. z nich podjęło pracę kierowcy w polskich firmach transportowych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach muszą wypełnić formularz umieszczony na stronie internetowej poświęconej akcji: www.profesjonalnikierowcy.pl. Kursy organizowane w ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy” są bezpłatne.

 

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #bezpieczeństwo, #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl