Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Dachser zainwestował 15 mln euro w oddział w Niemczech

Dachser zainwestował 15 mln euro w oddział w Niemczech

Dachser oddał do użytku kolejny magazyn na potrzeby logistyki kontraktowej oraz rozbudował biuro w Überherrn w Niemczech. Oddział, który jest jedną z najważniejszych lokalizacji w sieci Dachser, został powiększony o ponad 19 tys. mkw., dzięki czemu całkowita powierzchnia magazynowa wzrosła tam do 62 tys. mkw., a liczba miejsc paletowych sięgnęła 110 tys. Najnowsza inwestycja Dachser kosztowała ok. 15 mln euro.

W ostatnich latach wiele firm uruchomiło swoją działalność w Überherrn. Z jednej strony z powodu dogodnej lokalizacji w pobliżu granic z trzema państwami, z drugiej dzięki istnieniu optymalnych warunków na potrzeby produkcji, logistyki i usług. Wszystko to czyni Überherrn również idealnym miejscem dla rozwoju Dachser – mówi Oliver Wild, Dyrektor Generalny centrum logistycznego Dachser Saarland.

W 2016 r. centrum logistyczne zostało powiększone o magazyn logistyki kontraktowej na 11 tys. mkw. i ok. 22 tys. miejsc paletowych. Zaledwie dwa lata później obiekt został rozbudowany o dodatkowe 19 tys. mkw., przeznaczone na magazyn wysokiego składowania z 35 tys. miejsc paletowych. Operator powiększył też biuro o 300 mkw. Łączne wydatki na tę inwestycję wyniosły ok. 15 mln euro.

Logistyka od dawna jest warunkiem sukcesu dla firm produkcyjnych. Dlatego też Dachser nieustannie inwestuje w rozbudowę usług logistyki kontraktowej i swoje centra logistyczne, jak to ma miejsce teraz w Überherrn – mówi Alexander Tonn, Dyrektor Zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.

Połączenie fachowej wiedzy z zakresu magazynowania oraz krótkich czasów transportu, dzięki europejskiej sieci Dachser, sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na zawarcie współpracy.

Dachser
Dachser

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl