Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Grupa DKV Mobility Services zdobywcą II miejsca w konkursie na Lidera Cyfrowego Biznesu

Grupa DKV Mobility Services zdobywcą II miejsca w konkursie na Lidera Cyfrowego Biznesu

Grupa DKV Mobility Services oraz jej handlowy człon DKV Euro Service zajęły II miejsce w konkursie Digital Leader Award 2018 (Lider Cyfrowego Biznesu 2018), w kategorii Kreatywność. Niezależne jury nagrodziło DKV za kompleksowy program digitalizacji firmy. Nagrodę odebrał dr Hendrik Rosenboom, dyrektor zarządzający DKV Mobility Services, kierujący zespołem ds. cyfryzacji przedsiębiorstwa.

Teraz wszystko online: zmiana parametrów karty paliwowej i zamawianie boxów do opłat drogowych

– Nagroda jest dla nas mocnym sygnałem do dalszej digitalizacji usług – mówi dr Hendrik Rosenboom. – W ramach pierwszego cyfrowego projektu chcemy zracjonalizować wszystkie formularze zamówień dla klientów, by osiągnąć pełną automatyzację procesu.” W 2016 r. firma rozpoczęła trzyletni okres przebudowy swoich systemów IT. Jednym z pierwszych kroków było wdrożenie platformy, na której działać będą wszystkie przyszłe cyfrowe usługi.  Dziś klienci DKV poprzez swój panel mogą konfigurować funkcje kart paliwowych – z pełną dowolnością i w czasie rzeczywistym. To samo dotyczy opłat drogowych w całej Europie, w tym szybkiego i wygodnego zamawiania online boxów.

Pion DKV ds. digitalizacji

W trakcie prac nad systemem IT utworzono specjalny departament odpowiedzialny za rozwój nowych usług cyfrowych. Pierwszym produktem jest system do zarządzania online wszystkimi typami opłat drogowych w Europie oraz w Rosji, drugim serwis do optymalizacji kosztów paliwa – „Fuel Saver”, który analizuje zachowania kierowców ciężarówek w drodze. Serwis ten promuje zachowania kierowcy, które mają wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa, analizując parametry z trasy. Umożliwia uzyskanie oszczędności na poziomie 10%. W przygotowaniu są już kolejne narzędzia cyfrowe, które obecnie przechodzą testy wśród klientów DKV. 

Cyfryzacja biznesu przekłada się na sprzedaż

Jak pokazują pierwsze efekty, digitalizacja usług w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia obrotów DKV Euro Service w ciągu następnych 5-10 lat. Aby to osiągnąć, Grupa DKV planuje skierować swoje usługi także do segmentu flot samochodów osobowych, oferując szybką racjonalizację poszczególnych grup kosztów – dzięki cyfrowej optymalizacji dowolnych danych.
 

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia, #wyróżnienie

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl