Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Stoisko IVECO na targach IAA 2018 ze strefą niskiej emisji

Stoisko IVECO na targach IAA 2018 ze strefą niskiej emisji

Iveco weźmie udział w 67. Targach Pojazdów Użytkowych IAA, najważniejszym międzynarodowym wydarzeniu w branży samochodów użytkowych, które odbędą się w dniach 20-27 września 2018 r. w Hanowerze. Motywem przewodnim obecności IVECO będzie tym razem zrównoważony transport.

Na stoisku urządzonym jako strefa niskiej emisji producent zaprezentuje pełną aktualną ofertę pojazdów z alternatywnymi źródłami napędu, przeznaczonych do obsługi wszelkich zadań transportowych, od przewozu pasażerów do długodystansowego przewozu towarów. Przyszłościowo działająca marka zaprosi branżowych ekspertów do dyskusji przy okrągłym stole oraz do udziału w warsztatach poświęconych transformacji energetycznej w branży transportowej i związanym z tym zagadnieniom.

Kompleksowe podejście IVECO do zrównoważonego transportu obejmuje także rozwijanie infrastruktury stacji paliw. W związku z tym na stoisku IVECO na targach IAA 2018 swoją ofertę przedstawi też firma Shell - globalny dostawca energii, który również jest przekonany, że ograniczenie emisji związków węgla w sektorze transportowym wymaga wprowadzenia alternatywnych paliw i technologii.

18 pojazdów na ekspozycji jest wyposażonych w rozwiązania IVECO z zakresu zrównoważonego rozwoju, które znalazły zastosowanie we wszystkich segmentach oferty, od komunikacji miejskiej po długodystansowy transport towarów.

W segmencie miejskiego transportu publicznego firma prezentuje dwa podejścia do realizacji idei mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju przyjęte przez marki CNH Industrial.

HEULIEZ BUS — pionier technologii elektrycznej, czołowy dostawca pojazdów na potrzeby transportu miejskiego we Francji oraz lider napędów hybrydowych w Europie kontynentalnej - postawił na zaawansowaną technologię akumulatorową. Zaprezentuje on 12-metrową wersję 2-drzwiowego autobusu elektrycznego z serii GX, przeznaczoną do systemów szybkiej komunikacji autobusowej. Wysoka pojemność akumulatora zapewnia wydłużony zasięg na jednym ładowaniu. Dostępna jest również 18-metrowa wersja pojazdu, która może być wyposażona w akumulator o wysokiej mocy z funkcją szybkiego ładowania. Szeroka oferta HEULIEZ BUS obejmuje także narzędzia i usługi ułatwiające klientom wprowadzanie pojazdów elektrycznych: symulację systemu elektromobilności pomagającą zidentyfikować optymalne rozwiązanie dostosowane do konkretnych potrzeb, wynajem akumulatorów, różne rodzaje modułowych i skalowalnych zestawów akumulatorowych, ładowarki dostarczane przez czołowych europejskich reducentów, a także zdalne zarządzanie danymi i proaktywne usługi w zakresie przeglądów i utrzymania.

IVECO BUS zdecydowała się z kolei stosować możliwie jak najmniejsze akumulatory, czego przykładem jest technologia In-Motion-Charging („ładowanie w ruchu”) w nowym elektrycznymIVECO BUS Crealis. Pojazd czerpie energię z sieci trakcyjnej rozpiętej nad jezdnią, ale jest również wyposażony w mały pokładowy akumulator. Dzięki temu nowy trolejbus może obsługiwać trasy częściowo pozbawione sieci trakcyjnej, co znacznie ogranicza złożoność i koszty takiego rozwiązania transportowego i eliminuje przestoje w celu ładowania. Przełomowa technologia Crealis In-Motion-Charging została uhonorowana nagrodą za innowacyjność na wystawie Paris Salon du Transport Public 2018.

Kolejną propozycją IVECO w segmencie miejskiego transportu pasażerskiego jest bezemisyjny Daily Electric Minibus, który wraz ze swoim dostawczym odpowiednikiem Daily Electric stanowi idealne rozwiązanie w zakresie przewozu osób i towarów w intensywnym ruchu w centrum dużego miasta. Daily Electric należy do rodziny Daily Blue Power nagrodzonej tytułem „Międzynarodowego Furgonu Roku 2018”.

Propozycją IVECO BUS w segmencie publicznej komunikacji podmiejskiej jest napędzany gazem ziemnym Crossway Low Entry Natural Power, „Ekologiczny Autobus Roku 2018”. Pojazd wyróżnia się specyficzną konstrukcją ze zbiornikami gazu ziemnego zintegrowanymi z dachem. Zasięg autobusu wynosi do 600 kilometrów, a silnik Cursor 9 Natural Power zapewnia bardzo dobre osiągi przy niskiej emisji.

Dla sektora transportu miejskiego i podmiejskiego IVECO zaprezentuje pięć wersji Daily Hi-Matic Natural Power - pierwszego lekkiego pojazdu dostawczego zasilanego CNG wyposażonego w 8-biegową przekładnię automatyczną - a także model Daily Electric Minibus. 

Na stoisku pojawią się też dwa samochody Eurocargo - „Ulubieniec miast” i „Samochód ciężarowy roku 2016” w wersji CNG. Obydwa modele już teraz, z rocznym wyprzedzeniem, spełniają wymagania normy emisji spalin EURO VI Step D. 

Klientów obsługujących dłuższe dystanse w centrum miast oraz dostawy nocne może zainteresować 26-tonowy Stralis NP 400 w wersji sztywnej z zabudową chłodniczą. Jest to pierwszy pojazd z zasilaniem agregatu chłodniczego w technologii Carrier Supra CNG. Samochód charakteryzujący się ultra niską emisją NO2 i cząstek stałych, niską emisją CO2 oraz niską emisją hałasu potwierdzoną atestem Piek, idealnie sprawdza się przy dowożeniu towaru nocą do supermarketów zlokalizowanych w centrum miasta. Zestaw 3 zbiorników CNG zapewnia zasięg 1000 kilometrów. W segmencie pojazdów przeznaczonych na dalekie trasy IVECO jest pionierem dzięki modelowi Stralis NP, pierwszej na rynku ciężarówce napędzanej gazem ziemnym, zaprojektowanej specjalnie do pokonywania długich dystansów.

Komunikat prasowy Iveco
Iveco Poland

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl