Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Grupa Fracht przejmuje belgijskiego operatora logistycznego i wzmacnia sieć w Afryce

Grupa Fracht przejmuje belgijskiego operatora logistycznego i wzmacnia sieć w Afryce

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, przejęła belgijską firmę logistyczną Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. Dzięki temu sieć oddziałów Fracht AG na świecie powiększyła się o takie kraje jak Kongo, Tanzania, Zambia oraz RPA.

W wyniku przejęcia, Grupa Fracht zyskała również biuro w porcie w Antwerpii, który jest jednym z największych na świecie centrów kontenerowych i największym w Europie miejscem obsługi ładunków typu break-bulk.  

1 lipca 2018 roku belgijski operator logistyczny Polytra z siedzibą w Antwerpii, stał się częścią Grupy Fracht FWO wraz ze wszystkimi oddziałami w Belgii, Demokratycznej Republice Konga, Tanzanii, Zambii oraz Republice Południowej Afryki. Tym samym liczba biur Grupy Fracht wzrosła na świecie z 90 do 98, a liczba pracowników zwiększyła się do ponad 1200.

Przejęcie firmy Polytra doskonale wpisuje się w strategię firmy Fracht, mającej na celu rozwój usług na kontynencie afrykańskim. Niedawno Grupa Fracht otworzyła swoje oddziały w Rwandzie i Burundi. Dołączenie do tego placówek w Kongu, Tanzanii, Zambii i RPA tworzy doskonałą sieć logistyczną i umożliwia realizację transportów różnych grup towarowych na terenie Afryki, a w szczególności obsługę project cargo dla przemysłu górniczego i energetycznego.

Polytra to belgijski dostawca usług logistycznych, który oprócz sieci biur w Europie i Afryce posiada bogate zaplecze globalnych partnerów. Firma specjalizuje się w usługach logistycznych szytych na miarę, zorientowanych silnie na klienta i opartych na indywidualnych rozwiązaniach. Swoją działalność prowadzi od 1974 roku, ale jej dziedzictwo sięga roku 1816. 

– Rynek afrykański jest trudny, ale perspektywiczny, jednakże swoje usługi można tam rozwijać tylko poprzez rozbudowaną sieć oddziałów lokalnych, które zapewnią skuteczną realizację łańcuchów dostaw dzięki znajomości miejscowego prawa i zwyczajów – komentuje Andrzej Bułka, dyrektor zarządzający, Fracht FWO Polska.

Szwajcarska Grupa Fracht z siedzibą w Bazylei, działa na rynku od 1955 roku, jako globalny operator logistyczny, specjalizujący się w obsłudze przemysłu. Realizuje łańcuchy dostaw głównie dla branż: energetycznej, maszynowej, chemicznej, automotive. Fracht oferuje usługi specjalistyczne (np. project cargo, express) jak i standardowe, wykorzystując do tego transport drogowy, lotniczy, śródlądowy, morski i kolejowy.

Grupa Fracht działa na 6 kontynentach – w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii, Afryce, posiadając już 98 biur. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów jej zasięg obejmuje wszystkie kraje świata. 

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl