Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

IVECO wspiera produkcję i stacje tankowania biometanu we Francji

IVECO wspiera produkcję i stacje tankowania biometanu we Francji

IVECO wspiera inaugurację zakładu produkcji biometanu i stacji tankowania biometanu we Francji, stanowiących doskonały przykład gospodarki o obiegu zamkniętym.

Pot au Pin Energie, Air Liquide i Carrefour dokonały uroczystego otwarcia nowego zakładu produkcji biometanu oraz stacji tankowania biometanu w Cestas, we francuskim regionie Nowa Akwitania. W ramach tego projektu trzy przedsiębiorstwa pracują wspólnie nad podejściem do transformacji energetycznej z perspektywy gospodarki o obiegu zamkniętym, po raz pierwszy we Francji lokując cały łańcuch wartości biogazu w jednym miejscu.

IVECO, pionier w dziedzinie pojazdów zasilanych gazem ziemnym i promotor tej technologii jako dojrzałej, zrównoważonej alternatywy dla oleju napędowego, wsparł imprezę wystawą prezentującą szeroką gamę pojazdów IVECO i IVECO BUS serii Natural Power zasilanej biometanem. 

— W IVECO wierzymy, że gospodarka o obiegu zamkniętym, oparta na biometanie, może stanowić skuteczną odpowiedź na potrzebę natychmiastowych działań w zakresie zapobiegania zmianom klimatu oraz poprawy jakości powietrza w miastach, a nasza kompleksowa gama pojazdów Natural Power zasilanych biometanem może odegrać kluczową rolę w tym korzystnym cyklu. Projekty takie jak ten zainaugurowany dzisiaj sprawiają, że gospodarka o obiegu zamkniętym staje się rzeczywistością i dowodem na to, że jest to realne i skuteczne rozwiązanie dla największych wyzwań środowiskowych, przed którymi stoimy. Rozwiązanie oparte na biometanie może przyczynić się do stworzenia miejsc pracy i zmniejszenia emisji CO2, a także zapewnić zrównoważoną przemianę transportu drogowego przy jednoczesnym zwiększeniu niezależności energetycznej Francji i Europy - powiedział Pierre Lahutte, prezes marki Iveco.

Cykl projektu rozpoczyna się na polach Pot au Pin Energie, przedsiębiorstwa założonego przez wiodącego producenta marchwi i porów, Planète Végétal. Przedsiębiorstwo to miało z założenia wytwarzać w Cestas na potrzeby biokomory fermentacyjnej biometan pochodzący z upraw pośrednich na polach dostępnych od jesieni do początku wiosny. Po oczyszczeniu biometan jest wprowadzany do sieci dystrybucji gazu GRDF, skąd trafia do stacji CNG w całym kraju, w tym – do nowej stacji Cestas. Pojazdy zasilane gazem ziemnym, w tym samochody dostawcze sieci supermarketów Carrefour, tankują biometan i wykorzystują go do przewozu towarów.

Pojazdy zasilane gazem ziemnym stanowią kluczowy element korzystnego cyklu gospodarki o obiegu zamkniętym, zaś IVECO jest liderem branży, posiadając ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu, produkcji i wspieraniu tego rodzaju pojazdów. Obecnie jest to jedyny producent posiadający kompleksową ofertę: począwszy od lekkich pojazdów użytkowych (Daily Blue Power Hi-Matic Natural Power), przez transport ciężarowy (Eurocargo NP i Stralis NP), a skończywszy na przewozie osób (autobusy Daily Minibus NP, Urbanway oraz Crealis i mający swą niedawną premierę autokar Crossway LE NP).

Zaangażowanie IVECO w zrównoważone rozwiązania podzielają New Holland Agriculture oraz FPT Industrial – kolejne marki CNH Industrial reprezentowane na wystawie przez: ciągnik siodłowy New Holland zasilany metanem (też element zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym) oraz najnowszej generacji silnik spalinowy Cursor 13 firmy FPT Industrial.

 

Komunikat prasowy Iveco
Iveco Poland

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #ekologia, #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl