Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Polska Izba Spedycji i Logistyki świętowała 25-lecie działalności w Polsce

Polska Izba Spedycji i Logistyki świętowała 25-lecie działalności w Polsce

Polska Izba Spedycji i logistyki uświetniła jubileusz 25-lecia działalności uroczystą kolacją i koncertem Grupy MoCarta, zorganizowanymi w salach gdyńskiego hotelu Courtyard by Marriott Waterfront.

Z okazji jubileuszu, podczas uroczystej kolacji Krajowa Izba Gospodarcza odznaczyła Honorową Złotą Odznaką KIG za działalność na rzecz rozwoju Samorządu Gospodarczego przewodniczącego Rady PISiL, Marka Tarczyńskiego oraz wiceprzewodniczącego Rady, Jerzego Wójtowicza. Medalem 25-lecia KIG uhonorowano Elżbietę Soszyńską, Dyrektor Biura PISiL.

Galę poprzedził XIX Kongres Spedytorów, w którym udział wzięło ponad 180 uczestników z całej Polski. Spotkanie pod honorowym patronatem Ministra Infrastruktury, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Krajowej Izby Gospodarczej rozpoczął przewodniczący Rady PISiL, Marek Tarczyński.

–  Spedytorzy i logistycy mówią od lat jednym głosem w kraju i za granicą. Między innymi na forum międzynarodowych organizacji FIATA i CLECAT. Nasz głos i działania wspierały budowanie nowoczesnego, polskiego systemu transportowego, usprawnianie systemu  odpraw celnych i fitosanitarnych, procesów cyfryzacji i regulacji rynku TSL. Jestem przekonany, że Izba nie zawiodła pokładanych w niej nadziei, jest i będzie liczącym się głosem naszej branży – powiedział przewodniczący Rady PISiL Marek Tarczyński.

Uczestników XIX Kongresu Spedytorów powitał także założyciel i pierwszy przewodniczący Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych,  Jarosław Bokina, który przypomniał ideę, która towarzyszyła początkom działania Związku.

– Idee Związku przetrwały 25 lat a to oznacza, że były one słuszne i pożyteczne dla całej polskiej branży spedycyjnej. Koncepcja stworzenia organizacji o charakterze ogólnopolskim zdała życiowy egzamin. Bez czynnego zaangażowania grupy światłych spedytorów, Związek nie odniósłby sukcesu. Czas pokazał, że Polska Izba spedycji i Logistyki jest świetną kontynuatorką  Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych – powiedział Jarosław Bokina.

XIX Kongres Spedytorów poświęcony był problemom zarządzania przedsiębiorstwem TSL epoce gospodarki hybrydowej, rewolucji przemysłowej 4.0  i jej wpływu na gospodarkę i branżę logistyczną oraz przeszłości, teraźniejszości  i przyszłości branży TSL w Polsce. Wśród prelegentów znakomici goście; prof. Halina Brdulak (SGH), prof. Wojciech Paprocki (SGH) oraz prof. Robert Gwiazdowski (ekspert podatkowy Centrum im. Adama Smitha).

Wieczorna Gala 25-lecia Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych oraz Polskiej Izby Spedycji i Logistyki rozpoczęła się od rozstrzygnięcia XVIII Konkursu „Spedytor Roku 2017” oraz organizowanego po raz pierwszy Konkursu „Młody Spedytor Roku 2017”.

W Konkursie „Spedytor roku 2017” wzięło udział 10 przedsiębiorstw spedycyjnych i logistycznych z całego kraju, wyróżniających się świetnymi wynikami finansowymi, skuteczną strategią działania oraz wysoką jakością świadczonych usług.

W kategorii dużych firm, Kapituła postanowiła przyznać tytuł „Spedytor Roku 2017” dwóm przedsiębiorstwom: Firmie JAS FBG S.A. oraz ŚLĄSKIEMU CENTRUM LOGISTYKI S.A. W tej samej kategorii Kapituła Konkursu przyznała także wyróżnienie firmie DHL GLOBAL FORWARDING Sp. z o.o.

W kategorii małych i średnich przedsiębiorstw zwycięzcą Konkursu została firma ENTERPRISE LOGISTICS Sp. z o.o. S.K.A. Kapituła zdecydowała także o uhonorowaniu wyróżnieniem firmy ASOTRA POLSKA Sp. z o.o.

W Konkursie „Młody Spedytor Roku 2017”, który skierowany był do dynamicznych, młodych osób rozpoczynających swoją karierę w branży TSL, zwycięzcą został Dominik Szulc z firmy Dor – Cel Sp. z o.o. za pracę pt. „Propozycja systemu usprawniającego pracę spedytorów morskich i armatorów w Polsce. Koncepcja POL – COMPASS”

Walne zgromadzenie

22 czerwca Walne Zgromadzenie PISiL na czteroletnią kadencję wybrało Przewodniczącego Rady oraz 8 jej członków a także Komisję Rewizyjną. Przewodniczącym Rady został ponownie Marek Tarczyński. 

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl