Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

PKN ORLEN otwiera ranking "Listy 500"

PKN ORLEN otwiera ranking "Listy 500"

PKN ORLEN uplasował się na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu największych polskich przedsiębiorstw opublikowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Jednocześnie Koncern został liderem plebiscytu "Filary Budżetu".

– Pierwsze miejsce ORLENU na „Liście 500” Rzeczpospolitej” to powód do dumy. To dla nas potwierdzenie, że spółka pełni szczególną rolę w  polskiej gospodarce. To również zobowiązanie, aby dalej umacniać pozycję w kraju i zagranicą – powiedział Zbigniew Leszczyński, Prezes Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży. – Doskonale zdajemy sobie sprawę,  jakie znaczenie ma długofalowy, trwały rozwój. Na tym opieramy naszą działalność, stąd planowane strategiczne inwestycje m.in. w obszarze petrochemii, czy energetyki wiatrowej . Dziękuję kapitule rankingu ale przede wszystkim dziękuję pracownikom ORLENU, bez których budowanie tej pozycji i dalszy rozwój nie byłyby możliwe – dodał Zbigniew Leszczyński,

„Lista 500” Rzeczpospolitej to publikowany od 1999 roku ranking największych polskich przedsiębiorstw. Zestawienie opiera się na przychodach ze sprzedaży w poprzedzającym roku. PKN ORLEN został laureatem zestawienia już po raz 19 z rzędu. W tej edycji czołówka listy nie zmieniła się i za PKN ORLEN na kolejnych miejscach uplasowały się Jeronimo Martins Polska oraz PGNiG.

W rankingu uplasowały się również spółki z Grupy ORLEN: ORLEN Paliwa (10 pozycja), Basell Orlen Polyolefins (97), ANWIL (142).


Razem ze statuetkami dla największych polskich firm wręczone zostały także Filary Budżetu. To ranking firm tworzony na podstawie wysokości płaconego podatku dochodowego. W tym roku PKN ORLEN został liderem w kategorii firm niefinansowych.

ORLEN
ORLEN

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl