Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Drony coraz powszechniejsze w energetyce

Drony coraz powszechniejsze w energetyce

Jak wynika z raportu PwC - Światowy rynek zastosowań technologii dronowych, wartość światowego rynku rozwiązań wykorzystujących drony w sektorze usług energetycznych i użyteczności publicznej szacuje się na 9,46 mld dol.

Sektor usług energetycznych i użyteczności publicznej zmaga się obecnie  z wieloma nowymi wyzwaniami. Presja na przejście na energię ze źródeł odnawialnych zamiast paliw kopalnych, przy jednoczesnym obniżaniu cen, zmusza przedsiębiorstwa do  poszukiwania nowych sposobów na zachowanie rentowności.  Jednym z rozwiązań pomagającym  firmom zwiększyć niezawodność produkcji, przesyłu i dystrybucji energii  może być  zastosowanie dronów.  Urządzenia te  są nieocenione przy  wykonywaniu  analizy geoprzestrzennej w planowaniu przedinwestycyjnym, monitorowaniu procesu budowy i zarządzania aktywami, a także proaktywnym przeciwdziałaniu zagrożeniom, takim jak nadmierna ekspansja roślinności.  Przycinanie drzew w pobliżu linii energetycznych generuje największe koszty utrzymania dla przedsiębiorstw energetycznych. Drony mogą sprawić, że proces przycinania konarów drzew będzie bardziej wydajny. Mogą one również dostarczyć danych, na podstawie których będzie dało się przewidzieć szkody, jakie może spowodować powalone drzewo.   Najbardziej spektakularnym przykładem  innowacyjnych zastosowań bezzałogowych statków powietrznych w energetyce jest  dron z miotaczem ognia wykorzystywany do usuwania śmieci zalegających na liniach energetycznych.

Taka IDEa tylko w Kielcach

Wszystkich zainteresowanych tematyką wykorzystania  bezzałogowych statków powietrznych w przemyśle  zapraszamy  do Targów Kielce w dniach 21-22 czerwca  na  International Drone Event – annual, pierwsze tego typu spotkanie  światowego formatu specjalistów w poszczególnych branżach, w których Bezzałogowe Statki Powietrzne są nieodzownym elementem codziennej pracy.

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl