Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

IVECO wprowadza pojazdy napędzane gazem ziemnym na rynek japoński

IVECO wprowadza pojazdy napędzane gazem ziemnym na rynek japoński

IVECO wprowadza pojazdy napędzane gazem ziemnym na rynek japoński: Stralis NP 400, pierwszy w historii samochód ciężarowy napędzany skroplonym gazem ziemnym gotowy do sprzedaży w Japonii, oraz samochody z rodziny Daily Blue Power, nagrodzone tytułem Międzynarodowego Vana Roku 2018.

IVECO wprowadza szeroką ofertę samochodów użytkowych napędzanych gazem ziemnym, przeznaczonych do przewozu osób i towarów. Na Japońskich Targach Samochodów Ciężarowych w dniach 10‑12 maja firma zaprezentowała model Stralis NP 400 oraz samochody z rodziny Daily Blue Power.

Stralis NP 400 to pierwszy samochód zasilany gazem ziemnym zaprojektowany specjalnie do pokonywania dalekich tras, a także pierwszy taki pojazd gotowy do sprzedaży w Japonii. Samochody z rodziny Daily Blue Power są oferowane również w wersjach Daily Hi‑Matic Natural Power oraz Daily Minibus Natural Power.

Firma IVECO podpisała umowę z Fuji Transport na sprzedaż pierwszego samochodu ciężarowego z silnikiem na skroplony gaz ziemny (LNG), Jest to IVECO Stralis NP 400, który japońska firma transportowa będzie wykorzystywać do obsługi wybranych klientów, współpracując jednocześnie z rządową Grupą Roboczą ds. LNG.

- Niespełna rok temu japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu oraz Komisja Europejska podpisały Memorandum o współpracy w zakresie wprowadzania skroplonego gazu ziemnego (LNG) jako paliwa w transporcie drogowym i morskim. Dziś my wprowadzamy na rynek nasze samochody napędzane gazem ziemnym i sprzedajemy pierwszy samochód ciężarowy napędzany LNG, który będzie obsługiwał jeden z najruchliwszych szlaków transportowych na świecie, czyli trasę Tokio-Osaka, którą codziennie przejeżdża około 100 000 ciężarówek. Zasięg oraz parametry ekologiczne Stralisa NP 400 wraz z planem dystrybucji LNG opracowanym przez firmę Shell wzdłuż głównych szlaków transportowych w Japonii sprawiają, że ten model pojazdu doskonale sprawdzi się w fazie przechodzenia na czysty i zrównoważony transport długodystansowy - powiedział Pierre Lahutte, prezes marki Iveco.

Komunikat prasowy Iveco
Iveco Poland

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #ekologia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl