Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

IVECO dostarcza kolejne ciągniki Stralis X-WAY NP

IVECO dostarcza kolejne ciągniki Stralis X-WAY NP

IVECO ogłosiło podpisanie umowy z firmą Transport Jacky Perrenot na dostawę 5 ciężarówek Stralis X-WAY NP 8x2x6 z wiodącą w branży technologią gazu ziemnego, w połączeniu z betonomieszarką elektryczną CIFA oraz jednego ciągnika siodłowego Stralis X-WAY NP 4x2. Zamówienie podpisano podczas Międzynarodowej Wystawy INTERMAT dla budownictwa i infrastruktury w Paryżu, gdzie IVECO prezentowało swoje pojazdy na gaz ziemny dla branży budowlanej.

Stralis X-WAY NP 8x2x6 CNG w połączeniu z betonomieszarką elektryczną CIFA, został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na wystawie Solutrans. Firma Transport Jacky Perrenot testowała pojazd przez 4 miesiące podczas swoich operacji logistycznych w Lyonie pokonując ponad 5000 km. W pełni zadowoleni z wyników, podjęli decyzję o złożeniu zamówienia. Pierwsza jednostka, pracująca na biometanie i napędzana silnikiem Cursor 8 CNG o mocy 330 KM, wykazała, że jest w stanie osiągnąć o 10% niższe zużycie paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji PM, NO2 i CO2 o 95% w porównaniu do jego odpowiednika oleju napędowego Euro VI. Wszystko to bez kompromisów w zakresie ładunku, ponieważ może przenosić do 8 m3 betonu. Silnik napędzany gazem ziemnym charakteryzuje się cichą pracą (-71 dB Piek Quiet Truck certified) podobnie jak autonomiczny tryb elektryczny betonomieszarki CIFA, który umożliwia pracę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez zakłócania spokoju.

 Całkowicie nowa generacja pojazdów CNG

Druga generacja betonomieszarek dla firmy Transport Jacky Perrenot będzie produkowana w oparciu o nowe rozwiązania stosowane w pojeździe Stralis NP napędzanym silnikiem o mocy 400 KM - 1700 Nm Cursor 9 NP, w połączeniu z 12-stopniową zautomatyzowaną skrzynią biegów. Podobnie jak wersja wysokoprężna Stralis X-WAY, podwozie ma również wzmocnioną ramę 7,7 mm, podczas gdy zbiorniki CNG mają teraz dwie dodatkowe pojemności: 846 i 1052 litry. Wyższy moment obrotowy dostarczony przez silnik Cursor 9 umożliwia zastosowanie układu hydraulicznego do napędzania betonomieszarki jako alternatywy dla napędu elektrycznego. 12-biegowa zautomatyzowana skrzynia zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo kierowcom w misjach miejskich, przyczyniając się do jak najlepszej ekonomiki zużycia paliwa.

IVECO jest jedynym producentem, który oferuje pełną gamę modeli na gaz ziemny, od lekkich pojazdów użytkowych do ciężarówek do 50 ton GCW, a także autobusów. Nieustanny nacisk na innowacje i nowe technologie sprawił, że marka stała się liderem europejskiego rynku pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi o największym udziale w rynku. Obecnie działa park ponad 25 000 alternatywnych pojazdów trakcyjnych IVECO, w tym 6000 pojazdów przeznaczonych do transportu publicznego i ponad 6000 pojazdów ciężarowych powyżej 18 t DMC.

Ciągnik Stralis X-WAY NP 460 KM: wiodąca w branży technologia gazu ziemnego w służbie branży budowlanej

Nowy Stralis X-WAY NP jest modelem napędzanym gazem ziemnym w zupełnie nowej gamie pojazdów IVECO, opracowanych specjalnie dla misji logistycznych i budowlanych, która zapewnia IDEALNE SKRZYŻOWANIE pojazdu do zastosowań drogowych z wymaganiami zapewniającymi mobilność w terenie.

Dostępny ze zbiornikami CNG lub LNG, ciągnik Stralis X-WAY NP oferuje najlepszą efektywność paliwową IVECO oraz technologie rozwiązań systemów drogowych, w tym system predykcyjnego napędu HI-Cruise. W połączeniu z wyjątkową oszczędnością paliwa silników Cursor 13 i niższym kosztem Gazu Ziemnego w porównaniu z silnikiem Diesla, uzyskuje się najlepszy w swojej klasie całkowity koszt posiadania. Modułowe opcje zbiornika LNG są zaprojektowane do obsługi wszelkiego rodzaju urządzeń pomocniczych, takich jak zbiornik oleju lub sprężarki powietrza.

Stralis X-WAY 8x2x6 CNG o mocy 400 KM otwiera nowe możliwości, dzięki wyjątkowo niskiej masie własnej, dzięki czemu może przenosić do 8 m3 betonu. Jego 3 osie skrętne zapewniają łatwe poruszanie się w miejskich zaułkach oraz ułatwiają dotarcie do stanowisk pracy znajdujących się niejednokrotnie w wąskich ulicach. Przyczyniają się także do zmniejszenia zużyciu opon i znacznej oszczędności paliwa. Te cechy w połączeniu z 9-tonową opcją przedniej osi i 12-biegową zautomatyzowaną skrzynią biegów sprawiają, że idealnie nadaje się również do transportu materiałów budowlanych, gdy jest wyposażony w platformę i żuraw lub do transportu sprzętu budowlanego.

 

Komunikat prasowy Iveco
Iveco Poland

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #transport drogowy, #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl