Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Pierwsza Scania nowej generacji do transportu ładunków ponadnormatywnych

Pierwsza Scania nowej generacji do transportu ładunków ponadnormatywnych

Właścicielem pojazdu Scania S730 nowej generacji w konfiguracji osi 8x4/4 jest firma Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz, klient serwisu Scania Opole. To pierwszy na świecie tego typu pojazd Scania, który trafił do klienta. Samochód jest przystosowany do najcięższych zadań w ramach przewozów ponadnormatywnych.

Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz to firma transportowo-spedycyjna działająca na rynku krajowym i międzynarodowym od 1989 roku, specjalizująca się w przewozach ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. We flocie przedsiębiorstwa znajduje się 15 pojazdów Scania, co stanowi większość taboru firmy.

Nowy nabytek – Scania S730 nowej generacji w konfiguracji 8x4/4 – została wyposażona w 16-litrowy silnik V8 o mocy 730 KM, spełniając przy tym normy emisji spalin Euro 6. Wykorzystywana w pojeździe skrzynia biegów Scania Opticruise doskonale sprawdza się przy dopuszczalnej, technicznej masie całkowitej zestawu do 250 ton. Na stelażu za kabiną znajdują się 2 zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1000 l, zbiornik SCR, 7 zbiorników powietrza oraz osłony boczne stelaża.

Przejazdy z często zmieniającym się ładunkiem, który maksymalnie obciąża pojazd, to wymagające zadanie. Dlatego zdecydowaliśmy się na Scanię S730 z konfiguracją osi 8x4/4 nowej generacji. Wybrałem kompleksowe rozwiązanie, które zwiększy wydajność prowadzonego przeze mnie transportu – komentuje Ireneusz Strychacz, właściciel Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz.

Pojazdy, jak ten we flocie „Strychacz”, są prawdziwymi „zawodnikami wagi ciężkiej”, ponieważ przewozy ponadnormatywne, to bardzo wymagający typ transportu. Ciągnik będzie wykorzystywany do transportu najcięższych ładunków, dlatego też, klient postawił wysokie wymagania techniczne, oczekując rozwiązań najwyższej jakości – komentuje Rafał Dawidczyk, specjalista ds. sprzedaży Scania Polska S.A.

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl