Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Fraikin Connection Days. Najnowsze rozwiązania dla transportu i biznesu

Fraikin Connection Days. Najnowsze rozwiązania dla transportu i biznesu

Fraikin to francuska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem w wynajmie pojazdów dostawczych i ciężarowych w Europie. W Polsce Fraikin rozpoczął działalność w 2006 r. i obecnie dysponuje flotą aż 4500 pojazdów, oferowanych w wynajmie krótko- i długoterminowym. Poza samym wynajmem Fraikin oferuje także usługi zarządzania flotą.

Z usług Fraikina w Polsce korzystają międzynarodowe korporacje, firmy z sektora MŚP oraz mniejsi klienci. Flota Fraikina w Polsce rośnie w tempie 20% rocznie. W podparyskim Linas fleet managerowie oraz dziennikarze mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania oraz pełną gamę pojazdów Fraikina i firm z nim współpracujących.

Podczas Fraikin Connection Days zaprezentowane zostały pojazdy, jakie w swej ofercie wynajmu mają obecnie Fraikin oraz jego liczni partnerzy, jak np. Lamberet, Gruau, Dhollandia czy producenci ciężarówek, jak Iveco, Man, Mercedes czy Renault. Event zorganizowany przez francuskiego, liczącego się mocno w Europie gracza w zakresie wynajmu pojazdów specjalistycznych, dostawczych i ciężarowych odbył się na torze wyścigowym Autodrome de Linas-Montlhéry. Dziennikarze oraz fleet managerowie, którzy licznie przybyli z krajów europejskich, mieli okazję poprowadzenia m.in. pełnego zestawu (ciągnik siodłowy plus naczepa), oczywiście pod opieką wykwalifikowanego kierowcy instruktora i po torze wyścigowym.

Dodatkowe panele 

Imprezie, oprócz wystawy pojazdów specjalnych towarzyszyły, także liczne panele poświęcone m.in. bezpieczeństwu jazdy pojazdami ciężarowymi, rozwiązaniom telematycznym czy paliwom stosowanym w pojazdach specjalistycznych. Podczas eventu zaprezentowane zostały samochody specjalistyczne zasilane jednocześnie silnikiem wysokoprężnym, a także gazem LNG oraz CNG oraz pojazdy elektryczne i pojazdy specjalistyczne wyposażone w tradycyjne źródło napędu. Podczas jednego z licznych paneli można było posłuchać o dokonaniach Fraikin Lab., czyli komórki badawczej zajmującej się analizą trendów rynkowych oraz opracowywaniem optymalnych rozwiązań dla branży transportowej.

Fleet managerowie oraz dziennikarze z Polski mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Fraikina, którzy prowadzili prezentacje podczas paneli, oraz z licznie przybyłymi na event przedstawicielami Fraikina, członkami zarządu oraz specjalistami ds. techniki czy rozwiązań biznesowych.

Bez zmiany tempa

Dziennikarzom z Polski szczególnie dużą uwagę poświęcił Artur Nowicki, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Fraikin. – Wzrost floty, nowi klienci, alternatywne produkty i aplikacje mobilne to ambitne cele, które śmiało wyznaczamy sobie w 2018 r. Nowy wymiar biznesu to nowe technologie. Dążymy do bycia jak najbardziej innowacyjną spółką w sektorze wynajmu pojazdów dostawczych i ciężarowych – podkreślał Artur Nowicki. Jego zdaniem, sukces, jaki Frakin Polska odniósł w 2017 r., to przede wszystkim konsekwencja stałej budowy relacji z klientem z naciskiem na jakość obsługi oraz dobre relacje zespołowe, które mają wpływ na reprezentowane przez naszych pracowników wartości biznesowe. – Dbamy o to, aby zmiany w naszym otoczeniu nie spowalniały tempa wyznaczanego do tej pory przez Fraikin na rynku wynajmu pojazdów użytkowych – dodał Artur Nowicki.

 

Transport i Spedycja
Transport i Spedycja

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #transport drogowy, #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl