Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Scania po raz kolejny z nagrodą Green Truck

Scania po raz kolejny z nagrodą Green Truck

Scania R500 to pojazd wyróżniony w tym roku nagrodą Green Truck. Jury przyznało najwyższe noty Scania w zakresie niskiego zużycia paliwa. Europejscy przewoźnicy docenili niskie spalanie, wysoką prędkość przejazdową oraz redukcję emisji dwutlenku węgla, jakie zapewnia Scania.

Przy przeciętnym spalaniu 24,92 l/100 km i średniej prędkości 79,91 km/h podczas jazdy na dystansie 350 km po trasie testowej, różnica między pojazdem Scania, a drugim w kolejności rywalem wyniosła znaczące 0,4 l/100 km. Przekładając to na roczny dystans 150 000 km, jaki pokonuje typowy zestaw w transporcie dalekobieżnym różnica dochodzi do 600 litrów rocznie.

W ciągu minionych 4 lat pojazdy i rozwiązania Scania zostały docenione licznymi nagrodami w setkach testów prasowych. Pobiły one również wiele europejskich rekordów w niskim spalaniu, uczestnicząc w testach porównawczych przeprowadzanych przez niezależnych dziennikarzy branżowych.

Nagroda „Green Truck” to wyjątkowe wyróżnienie. Potwierdza atuty Scania, które mają znaczenie dla naszych klientów: od niskich kosztów i zrównoważonego rozwoju poczynając. Fakt, że w tym roku po raz drugi z rzędu zdobyliśmy tę nagrodę jest dla nas powodem do dumy – komentuje Wolfgang Buschan, dyrektor rozwiązań długodystansowych Scania Trucks.

Nagroda „Green Truck” jest przyznawana przez redakcje dwóch czołowych, niemieckich czasopism branżowych: „VerkehrsRundschau” i „Trucker”. Pojazdy biorące udział w próbie mają masę całkowitą 40 t i poruszają się po drogach publicznych pomiędzy Monachium i Norymbergą. Zużycie paliwa i średnia prędkość pojazdów w tym czasie są ściśle kontrolowane. Niskie zużycie paliwa nie tylko przyczynia się do ograniczenia kosztów, ale także oznacza wyższą wydajność energetyczną, niższą emisję dwutlenku węgla oraz transport bardziej przyjazny dla środowiska.

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #samochody ciężarowe

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl