Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Jubileusz obliguje - o XXV Międzynarodowych Targach STACJA PALIW mówi Halina Pupacz

Jubileusz obliguje - o XXV Międzynarodowych Targach STACJA PALIW mówi Halina Pupacz

Jubileusz obliguje - z Haliną Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych, organizatorem XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW, rozmawia Zdzisław Pisiński.

Już niedługo odbędą się XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW. Co Izba przygotowała na Jubileusz ćwierćwiecza swego najważniejszego wydarzenia?

Przed wszystkim trzeba zacząć od naszych wystawców, bo to oni są naszą najlepszą wizytówką. Wielu jest z nami od lat. Są wśród nich zarówno duże krajowe firmy, jak i międzynarodowe firmy globalne, a także często zaczynające jako obsługujące rynki lokalne, małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Dla nich zwłaszcza nasze targi były pierwszą możliwością szerszej prezentacji, a także porównania oferty, stosowanych rozwiązań, technologii z osiągnięciami światowymi. Tak jak zmieniał się rynek, otoczenie biznesowe, tak nasze targi stwarzały platformę do poszerzania możliwości rozwoju tych firm. Dziś wiele z nich odnosi sukcesy także za granicą. Są wystawcami we Frankfurcie, Dubaju, Moskwie czy Pekinie, stanowiąc żywą reklamę polskiej gospodarki, a zarazem będąc reprezentacją naszych Targów.

Wśród wystawców jest wiele nowych firm…

Tak. Wraz z rozwojem stacyjnej oferty na naszych Targach pojawiają się nowe branże. Taki jest wymóg każdego biznesu - trzeba się stale rozwijać. W naszej branży tak jest np. m.in. z sektorem IT – technologii informatycznych. Bez nich dziś funkcjonowanie żadnego przedsiębiorstwa nie jest możliwe. W marcowym wydaniu „Paliw Płynnych” mówił o tym także Andrzej Ziółkowski, prezes UDT. Takie są wymogi klientów, którzy np. chcą płacić bezgotówkowo, bezstykowo albo skorzystać z vendingu – kupić w automacie. Często jest to również wymuszane przez zmiany legislacyjne, by wspomnieć o JPK czy planowanych GPS w cysternach. To wszystko stwarza możliwości rozwoju zarówno zagranicznym potentatom technologicznym, jak i małym polskim start-upom, zakładanym często jeszcze przez studentów. To wymusza na nas zarówno zastosowanie nowych kanałów komunikacji z targowymi interesariuszami (tak wystawcami, jak i gośćmi – w tym ekspertami), jak Facebook, Youtube, Skype, jak też modyfikację samej oferty targowej.

Tu warto jeszcze podkreślić, że wiele z polskich rodzinnych firm, o których istotnym wkładzie dla naszych targów mówiłam wcześniej, z tzw. sektora MŚP, powstało jeszcze w latach 90., 80. czy nawet 70. ubiegłego wieku. Dokonuje się lub już dokonała w nich zmiana pokoleniowa, a na naszych targach pojawiają się kolejne pokolenia przedsiębiorców. Dodatkowo, jubileusz zobowiązuje – dlatego zarówno dla zwiedzających, jak też samych firm i przedsiębiorców na XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Co konkretnie to będzie?

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia wystawy, XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018. Przekonacie się, przychodząc 9-11 maja do EXPOXXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie, że warto było poświęcić swój czas – jakże zawsze bardzo cenny w biznesie. Mam nadzieje, iż zadowoleni powinni być zarówno wystawcy, którzy obecni są z nami od zarania, jak też i firmy, które dopiero zaczynają swój biznes z branżą paliwową. A także nasi goście odwiedzający targi.

Okazja do porównań historycznych musi chyba budzić zainteresowanie mediów?

Oczywiście! Nasze targi to przecież historia polskiej gospodarki, odrodzonej w ostatniej dekadzie XX w. polskiej przedsiębiorczości i jej rozwój w pierwszych dekadach XXI w. Warto przypomnieć, że z okazji jubileuszu swego 25-lecia Polska Izba Paliw Płynnych nagrodziła osoby o największych zasługach dla rynku paliwowego statuetkami ZŁOTY OKTAN. W pierwszej kolejności dostali je dziennikarze upowszechniający wiedzę o problemach naszej branży. Ta misja oświatowa jest przecież jednym z podstawowych celów statutowych naszej Izby. Przypomnę też, że służy temu także organizowany przez PIPP konkurs ZŁOTA STACJA – premiujący najlepsze stacje niezależne. Zapraszam do głosowania!

Organizowane w Warszawie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 to miejsce prezentacji najnowocześniejszych trendów, rozwiązań franczyzowych, technicznych i technologicznych dla stacji paliw. Na targach nie zabraknie również dostawców szeroko pojętej infrastruktury przystacyjnej, obejmującej dziś zarówno sklep convenience, jak i zaplecze hotelarsko-gastronomiczne czy strefę wypoczynku i relaksu dla klientów stacji. Obecność na Targach daje więc niepowtarzalną okazję do poznania czołówki dostawców - nie tylko krajowych – z różnych branż.

Targi STACJA PALIW to nie tylko nowoczesna oferta wystawiennicza, ale również platforma wymiany wiedzy biznesowej, technicznej i technologicznej oraz prawnej. Dlatego też tegoroczne targi będą obfitowały w wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak: Akademia Przedsiębiorcy, Forum Dyskusyjne, spotkania branżowe, prezentacje i wykłady. Różne formy tych spotkań pozwalają na optymalną wymianę wiedzy, doświadczeń oraz kreatywną dyskusję z ekspertami.

Do udziału w Forum Dyskusyjnym „Rynek Paliw Płynnych 2018. Wybrane zagadnienia" zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele administracji państwowej, organizacji branżowych oraz przedsiębiorstw sektora paliwowego. Znamienici prelegenci poruszą istotne problemy, z którymi boryka się branża oraz zaprezentują kierunki rozwoju sektora naftowego.

Akademię Przedsiębiorcy poprowadzą wybitni praktycy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prelegenci omówią w szczególności nowe obowiązki dla przedsiębiorców wynikające ze zmian w prawie. W trakcie wykładów mogą więc Państwo pozyskać unikalną, praktyczną wiedzę od najlepszych ekspertów z różnych dziedzin.

Istotnym elementem Targów STACJA PALIW jest również prestiżowy Konkurs PRODUKT ROKU, który wyłania najlepsze produkty i usługi prezentowane przez wystawców.

Jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 organizowane przez Polską Izbę Paliw Płynnych odbędą się w dniach 9-11 maja 2018 r. w EXPO XXI w Warszawie.

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl