Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Siemens przejmuje firmę Aimsun, specjalistę od systemów ITS

Siemens przejmuje firmę Aimsun, specjalistę od systemów ITS

Wraz z końcem kwietnia 2018 r. Siemens planuje przejąć spółkę Aimsun SL, specjalizującą sie w tworzeniu oprogramowania dla Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS). Aimsun pozostanie oddzielną spółką w pełni kontrolowany przez branżę Mobility Siemensa.

Rosnący ruch osobowy, zwłaszcza w terenach wielkomiejskich, jak również nowe wymagania stawiane przez rozwijające się technologie, takie jak uczestnictwo aut autonomicznych w ruchu publicznym, zmuszają planistów i operatorów ruchu do spojrzenia na kwestie mobilności z nowej perspektywy.

Aimsun tworzy oprogramowanie, które symuluje ruch uliczny na planowanych projektach konstrukcyjnych. Firma opracowuje także rozwiązania, które w czasie rzeczywistym pomagają optymalizować ruch uliczny i przewidywać korki zanim te nastąpią. Z usług prognostycznych Aimsun korzysta ponad 4600 użytkowników w 79 krajach.

- Siemens wzmacnia swoją pozycję jako dostawca intermodalnych i zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, zwłaszcza w rosnącym segmencie cyfrowych rozwiązań dla mobilności. W połączeniu z niedawno przejętą firmą HaCon - dostawcą oprogramowania dla transportu publicznego i logistyki oraz Aimsun rozszerzamy naszą silną pozycję w sektorach automatyzacji ruch drogowego i kolejowego - pmówi Michael Peter, prezes branży Mobility w Siemens AG.

- To przejęcie to strategiczny ruch, umacniający naszą pozycję na rynku ITS, coraz bardziej zależnym od rozwiązań opartych na przetwarzaniu danych - podkreśla Markus Schlitt, dyrektor pionu ITS, branży Mobility w Siemens AG.

- Nasze partnerstwo z Siemensem pozwoli rozwinąć systemy wspierające decyzje przy zarządzaniu zintegrowanymi korytarzami komunikacyjnymi i symulacji płynniejszej sygnalizacji. Połączenie naszych spółek stworzy również platformę dla naszych programów w Europie Środkowej oraz na wschodzących rynkach – dodaje Jaime L. Ferrer, prezes Aimsun.

Z Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) Siemensa korzystają m.in. największe polskie miasta takie jak Warszawa, Kraków, Rzeszów, Poznań oraz Białystok.

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl