Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Fracht FWO rozwija obsługę transportów kolejowo-drogowych na Wschód, głównie do Chin i Rosji

Fracht FWO rozwija obsługę transportów kolejowo-drogowych na Wschód, głównie do Chin i Rosji

Fracht FWO Polska, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przemysłu w zakresie spedycji drogowej, lotniczej, morskiej i kolejowej rozwija dynamicznie obsługę transportów kolejowo-drogowych na Wschód, głównie do Chin i Rosji.

Operator realizuje dostawy pomiędzy Polską a krajami wschodnimi dzięki stale rozbudowywanej sieci lokalnych partnerów i dobrze zorganizowanym przeładunkom (kolej – kolej i kolej – droga). 

Organizacja dostaw ładunków koleją staje się coraz bardziej popularna na kierunkach wschodnich i coraz więcej producentów korzysta z korytarzy Nowego Jedwabnego Szlaku. Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Wschodem stale rośnie, a klienci oczekują szybkiej dostawy.

Fracht FWO Polska dzięki rozległej sieci lokalnych partnerów dostarcza towary z Chin do Europy w czasie od 13 do 16 dni.

Firma odnotowuje dynamiczny rozwój tych usług, doskonaląc je i poszerzając o dodatkowe obszary. W ostatnim czasie portfolio Fracht FWO Polska w obsłudze ładunków na Wschód powiększyło się, poza przeładunkami, o składowanie towarów, odprawę celną (w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Chinach, krajach bałtyckich) i pełną obsługę dokumentacji stosowanej przy niektórych grupach towarów tj. pozwolenia, świadectwa pochodzenia, certyfikaty zgodności itp. Istotne jest to szczególnie przy obsłudze ładunków przemysłowych jak np. ładunki ponadgabarytowe.

Dzięki rozległej sieci partnerów rozlokowanych na całym szlaku z Chin Zachodnich aż do Polski (na różnych trasach Nowego Jedwabnego Szlaku), w razie pojawienia się jakiegokolwiek problemu w trakcie transportu czy przeładunku albo odprawy celnej, sprawdzeni partnerzy Fracht FWO natychmiast podejmują temat, mając bezpośredni kontakt np. z regionalnymi kolejami, albo służbami kontrolnymi.

– Rola sieci partnerów lokalnych w krajach tranzytowych na wschodnim szlaku transportowym jest bardzo ważna. Z uwagi na różne zwyczaje i różnorodne przepisy krajowe, bez doskonałej ich znajomości nie byłaby możliwa sprawna obsługa dostaw niektórych ładunków.  Dlatego szczególnie dbamy o rozwój tej sieci, gwarantując tym samym najwyższą jakość usług naszym klientom – podkreśla Andrzej Bułka, dyrektor generalny, Fracht FWO Polska.

Fracht FWO Polska zapowiada dynamiczny rozwój usług spedycyjno – transportowych na Wschód, prognozując ich kilkuprocentowy wzrost w tym roku. Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego (opr. z 12.02.2018 roku „Obroty towarowe handlu zagranicznego ogółem i według krajów w okresie styczeń – grudzień 2017 - dane tymczasowe”) w roku 2017 import z Chin do Polski zwiększył się o około 10 proc. osiągając wartość 27 mld USD, a towary z Chin stanowiły prawie 12 proc. naszego krajowego importu.

W tym czasie eksport do Państwa Środka wzrósł około 19 proc. Również wymiana handlowa z Rosją nieco się ożywiła. W ubiegłym roku wartość importu z Rosji według kraju pochodzenia wyniosła 14,8 mld USD, a udział Rosji w imporcie wzrósł w porównaniu do roku 2016 r. o 0,7 p. proc. i stanowił 6,5 proc. Eksport z Polski oszacowano w tym okresie na około 6,9 mld USD.

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #transport drogowy

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl