Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Volvo Trucks na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki 2018

Volvo Trucks na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki 2018

Dwa ciągniki siodłowe Volvo FH w specjalnych edycjach Fire & Ice zostały zaprezentowane na tegorocznych targach przez Volvo Trucks. Impreza była także okazją do przypomnienia o akcji Profesjonalni kierowcy.

Już po raz drugi w podwarszawskim Nadarzynie spotkały się firmy związane z branżą transportową. Na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki zaprezentowano w tym roku nie tylko różnego typu pojazdy ciężarowe, ale także części zamienne, akcesoria, oprogramowanie, oferowano także usługi prawne i ubezpieczeniowe. W efekcie każda firma mogła znaleźć produkt dopasowany do jej potrzeb.  – Na tych targach większość uczestników stanowiły mniejsze przedsiębiorstwa, które chciały zapoznać się z całą gamą pojazdów. Myślę, że zarówno organizatorzy, jak i wystawcy w stu procentach odpowiedzili na ich zapotrzebowanie. Przez kilka dni każdy mógł zapoznać się praktycznie z pełną ofertą zarówno ciągników siodłowych, naczep oraz innego sprzetu wykorzystywanego w transporcie – podkreśla Artur Piaseczny, przedstawiciel handlowy Volvo Trucks.

Volvo Trucks zaprezentował w tym roku na targach w Nadarzynie dwa samochody Volvo FH 13 z nowej kampanii sprzedażowej Fire & Ice Edition.

– Edycja Fire jest skierowana do klientów, którzy zajmują się transportem ciężkich ładunków po trudnym terenie. Ciągniki z tej serii zapewniają niebywałą moc i dynamikę jazdy. Czas rozpędzania, siła, z jaką pokonują wzniesienia jest na tyle duża, że przy ograniczonej ustawowo prędkości, czas pokonania odcinka z punktu A do punktu B, jest najkrótszy spośród wszystkich pojazdów ciężarowych na rynku – tłumaczy Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks Poland. Edycja Fire podkreśla więc dynamikę Volvo FH i szybkość pojazdu, tak istotną dla branży transportowej.

Natomiast Ice, druga z prezentowanych na targach specjalnych wersji Volvo FH 13, jest skierowana do klientów, którzy przewożą ładunki lekkie po płaskim terenie. – Ten pojazd jest bardzo oszczędny w eksploatacji, zapewnia minimalne zużycie paliwa. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu elementów poprawiających aerodynamikę, ale również odpowiedniemu oprogramowaniu – wyjaśnia Wilhelm Rożewski. – Obecnie około 30 proc. kosztów, jakie ponoszą firmy transportowe, to właśnie wydatki na paliwo. Dlatego ograniczenie jego zużycia nawet o pół litra, daje bardzo wymierne korzyści finansowe – dodaje.

Z uwagi na swoją ekonomikę Volvo FH w wersji Ice zostanie wykorzystany podczas konkursu Volvo Trucks Driver Challenge, w którym kierowcy będą musieli wykazać się jazdą bezpieczną, efektywną i jednocześnie oszczędną. W części praktycznej, która odbędzie się już wkrótce w siedmiu lokalizacjach w całej Polsce, kierowcy będą udowadniali swoje umiejętności na zestawach z ciągnikami siodłowymi Ice.

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki były dla Volvo Trucks również okazją, aby przypomnieć o trzeciej już edycji akcji społecznej Profesjonalni kierowcy, w ramach której szkoleni są przyszli kierowcy. Do tej pory certyfikat „Profesjonalnego kierowcy" uzyskało 500 osób, a w tym roku w 12 lokalizacjach w całym kraju przedszkolnych zostanie kolejnych 300 osób.

Na czas targów zostało również wybudowane Miasteczko Bezpieczeństwa Drogowego, którego partnerem strategicznym zostało Volvo Trucks. 

Komunikat prasowy Volvo Trucks
Volvo Trucks

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #nowości na rynku, #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl