Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Nowoczesna giełda transportowa, czyli jak ułatwiać i zautomatyzować pracę

Nowoczesna giełda transportowa, czyli jak ułatwiać i zautomatyzować pracę

Giełdy transportowe oferują różne sposoby wystawiania ładunków. Niewiele z nich natomiast dostarcza rozwiązania, które znacznie ułatwiają i automatyzują pracę. Duża liczba telefonów, kontakty na komunikatorach oraz maile, które trzeba wysłać, aby pozyskać przewoźnika, angażują spedytorów i zleceniodawców i wymagają dużych nakładów czasu. Automatyzacja pracy poprzez wykorzystanie systemów IT pozwala na skrócenie komunikacji między zleceniodawcą a firmą transportową.

Zdarzają się sytuacje, że spedytor czy zleceniodawca wysyła towar na nowej relacji. Pojawia się wtedy problem związany z ceną, która byłaby adekwatna do przewozu ładunku w interesujący nas rejon. Kwestia negocjacji i rozmów z przewoźnikami na temat ceny staje się wówczas problematyczna.

Infracht wprowadził nowy sposób wystawiania ładunku, który rozwiązuje ten problem. To zapytanie ofertowe. Wystawiając przez nie ładunek, wprowadza się podstawowe informacje na temat ładunku. Innowacyjność rozwiązania polega na tym, że przewoźnicy składają zleceniodawcy oferty, określając ceny, za które są w stanie przewieźć wystawiony przez zleceniodawcę towar. Oferty są widoczne tylko dla podmiotu zlecającego transport. Zleceniodawca może, ale nie musi podawać kwoty sugerowanej. Otrzymując kilka ofert od przewoźników, zleceniodawca ma realną możliwość rozeznania rynku oraz tego, jak kształtują się ceny na wybranej trasie. Funkcja ta jest niezwykle przydatna nie tylko w momentach, kiedy mamy wątpliwość dotyczącą właściwej ceny za transport, ale także wtedy, gdy po prostu chcemy otrzymać dobrą ofertę.

Najlepszy przewoźnik

Wiemy już, że zleceniodawca wystawiający ładunek przez zapytanie ofertowe otrzymuje oferty cenowe od zainteresowanych przewoźników. Może on wybrać dowolnie spośród tych zaproponowanych, biorąc pod uwagę cenę, zaufanie do kontrahenta czy fakt, że już kiedyś z nim współpracował. Wszystko zgodnie z własnymi preferencjami. Najlepsza oferta nie jest też równoznaczna z najniższą ceną. Jeżeli zleceniodawca uzna, że przewoźnik dał wyższą cenę, ale ma do niego większe zaufanie, może bez żadnych przeszkód zaakceptować właśnie jego propozycję.

 Korzystając z platformy, zleceniodawca zawsze ma wgląd do dokumentów przewoźników, którzy złożyli mu ofertę. Może się z nimi zapoznać w dowolnym momencie.

Status złożonych ofert zawsze pod ręką

Oferty złożone przez przewoźników wyświetlają się w formie listy w szczegółach wystawionego przez zleceniodawcę ładunku, dzięki czemu status złożonych ofert zleceniodawca ma zawsze pod ręką. Jednym kliknięciem można zadecydować, czy akceptuje się ofertę złożoną przez przewoźnika, a informacja o tym natychmiast zostanie wysłana mailowo.

Dlaczego warto?

Zapytanie ofertowe to wyjątkowy sposób na nawiązanie współpracy z przewoźnikami, ponieważ daje rozeznanie w sytuacji na rynku oraz przegląd aktualnych cen za przewóz na określonych odcinkach. Dodatkowo ułatwia zarządzanie ofertami i gromadzi je wszystkie w jednym miejscu, w szczegółach danego ładunku, tak aby mieć stały dostęp do uporządkowanych informacji na temat statusu złożonych ofert.

Platforma Infracht stale się zmienia i dostosowuje do oczekiwań użytkowników. Już niebawem na platformie dostępny będzie dla Państwa system giełdy prywatnej „Zaufani Partnerzy”, który jeszcze bardziej ułatwi i przyspieszy pracę.

 

Komunikat prasowy Infracht
Infracht Sp. z o.o.

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #giełdy transportowe

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl