Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Bezpłatne porady prawne
dla użytkowników portalu

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Nazwa firmy
Stanowisko
Treść pytania:
Trans&Log 2017

Scania wygrywa Test 1000 punktów po raz drugi z rzędu

Scania wygrywa Test 1000 punktów po raz drugi z rzędu

Nowa generacja pojazdów Scania po raz wtóry zwyciężyła w Teście 1000 punktów, najbardziej wszechstronnej próbie, jakiej poddawane są pojazdy ciężarowe w Europie.

 Rygorystyczny test ponownie potwierdził nie tylko doskonałą wydajność paliwową naszych pojazdów nowej generacji, ale ich przewagę w wielu innych aspektach –  mówi Alexander Vlaskamp dyrektor działu pojazdów ciężarowych Scania. Obecnie wprowadziliśmy pełną gamę pojazdów nowej generacji w Europie. Spotkała się ona z gorącym przyjęciem.

W tym roku testowane były pojazdy z kabinami średniej wielkości i silnikami o mocy rzędu 450 KM. Scania R450 stanęła naprzeciw Mercedesa Actrosa 1845 i Volvo FH460.

„Test 1000 punktów” jest przeprowadzany przez międzynarodowe grono dziennikarzy, którzy w ocenie końcowej biorą pod uwagę obiektywne pomiary i subiektywne wrażenia. Próba przebiega na 180-km trasie w południowo-zachodnich Niemczech. Organizatorem jest niemieckie wydawnictwo ETM Verlag, które wydaje m.in. takie magazyny, jak: „Lastauto Omnibus” i „Fernfahrer”. Test odbywa się we współpracy z kilkoma renomowanymi czasopismami branżowymi z całej Europy.

Scania osiąga jeszcze lepsze wyniki w niskim spalaniu dzięki udoskonalonemu przewidującemu tempomatowi Active Prediction, funkcji Pulse & Glide (w wolnym tłumaczeniu: impuls i rozpęd) oraz systemowi kontroli prędkości na zjeździe. Pulse & Glide umożliwia chwilowe zwiększenie prędkości – w fazie Pulse – a potem wydłużone, swobodne toczenie się na biegu jałowym – w fazie Glide. W ten sposób optymalnie zostaje wykorzystana energia kinetyczna w terenie obfitującym we wzniesienia.

Wspomniane nowości przyczyniają się do obniżenie zużycia paliwa i pomogły pojazdowi Scania nowej generacji bezdyskusyjnie wygrać „Test 1000 punktów”. Scania okazała się zarazem najszybsza w każdej sytuacji, w tym podczas rozpędzania, jazdy autostradowej oraz podjazdu na wzniesienie. Pojazd Scania nowej generacji był bezkonkurencyjny pod względem kabiny, układu napędowego, zużycia paliwa oraz kosztów i ładowności. W tegorocznej edycji testu Scania wysunęła się daleko przed rywali. W klasyfikacji końcowej zdobyła 954,5 punktu, drugi był Mercedes z 943,2 punktu. Volvo zdobyło 941,9 punktu.

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Tagi: #bezpieczeństwo, #certyfikat, #odpowiedzialność, #samochody ciężarowe, #transport drogowy

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl