Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Fracht FWO Polska o perspektywach rozwoju przewozów lotniczych cargo

Fracht FWO Polska o perspektywach rozwoju przewozów lotniczych cargo

Fracht FWO Polska podsumował działalność w obszarze frachtu lotniczego. Poprzedni rok był rekordowy na globalnym rynku air cargo - 9-proc. wzrost wolumenów i 4,5-proc. wzrost zdolności przewozowych linii lotniczych. Również na polskim rynku firmy odczuły dobrą koniunkturę. Fracht FWO uruchomił obsługę nowych destynacji, zwiększył liczbę czarterów i usług specjalnych.

Na rynku frachtu lotniczego rok 2017 zostanie zapamiętany jako rekordowy w ciągu ostatnich siedmiu lat - przewozy ładunków wzrosły o 9 proc. (jeszcze dwa, trzy lata temu wzrost nie przekraczał 4 proc.). Niektóre linie lotnicze nie nadążały za rosnącym popytem i wprowadzały limity dla cargo na niektórych kierunkach, a ceny za fracht poszybowały w górę (nawet do kilkudziesięciu złotych za kilogram przesyłki). – Dobrą koniunkturę we frachcie lotniczym obserwujemy już od końca września 2017 roku, kiedy to zaczęły się problemy z zimowymi bukingami w liniach lotniczych. Dochodziło nawet do takich sytuacji, że z powodu braku wolnej przestrzeni ładunkowej transport lotniczy trwał więcej niż 10 dni, gdzie standardowo przy jednym, góra dwóch przeładunkach po drodze trwa od 3 do 5 dni – komentuje Justyna Kowalska, air freight manager, Fracht FWO Polska.

Obecnie najbardziej popularne kierunki we frachcie lotniczym to kraje azjatyckie, gdzie ze względu na zbliżający się Chiński Nowy Rok problemy z wolną przestrzenią ładunkową w samolotach były już odczuwalne na początku stycznia. Nawet na tych destynacjach, które do tej pory nie były aż tak oblegane, są problemy z dostępnością szybkiego połączenia po atrakcyjnej cenie. - Fracht FWO poza Azją, obsługuje także dostawy transportem lotniczym do USA, Chile, Brazylii, Meksyku, Izraela czy Libanu. Dzięki naszemu doświadczeniu, dobrej i wieloletniej współpracy z liniami lotniczymi, jak również globalnej sieci partnerów Grupy Fracht jesteśmy w stanie zapewnić optymalne rozwiązanie dla każdej destynacji, nawet w okresach wzmożonego ruchu towarów – mówi Justyna Kowalska.

Przewozy specjalne dla każdego rodzaju przewozu

Dzisiaj samolotami przewozi się prawie wszystko - farmaceutyki, produkty łatwo psujące się, wysokowartościowe, elektronikę, towary z przemysłu lotniczego czy automotive, ale też coraz więcej przesyłek e-commerce oraz ładunków specjalnych czy dzieł sztuki. Dostawę tych ostatnich Fracht FWO Polska zorganizował pod koniec 2017 roku. Operator dostarczył kilkanaście obrazów w usłudze „door – to - door” z jednej z polskich galerii sztuki współczesnej do galerii w Tel Awiwie w Izraelu. Transport, zorganizowany na podstawie karnetu ATA (dokument czasowego wywozu), wymagał specjalnego zabezpieczenia i opakowań, gdyż każdy obraz był w innym rozmiarze i należało całą przesyłkę w odpowiedni sposób przygotować do lotu, oznakować, a także sporządzić niezbędną dokumentację.  

Czartery coraz bardziej popularne 

Fracht FWO Polska organizuje również loty czarterowe, i choć nie są one codziennością, to ich liczba również rośnie. W ubiegłym roku operator wykonał kilka usług czarterowych. Były to pilne wysyłki do USA, np. części turbiny parowej, które ze względu na wagę oraz gabaryty musiały być wysłane dedykowanym samolotem.  

Fracht FWO odpowiadając na zapotrzebowanie rynku zapowiada dynamiczny rozwój Działu Frachtu Lotniczego. Już w lutym do zespołu dołączy nowy specjalista od spedycji lotniczej, a w następnych miesiącach kolejni.   

 

Komunikat prasowy
Komunikat prasowy

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl