Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Nokian Tyres ponownie w gronie najbardziej zrównoważonych firm

Nokian Tyres ponownie w gronie najbardziej zrównoważonych firm

Nokian Tyres po raz kolejny została doceniona jako jedna z firm najlepiej na świecie dbających o zachowanie zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W opublikowanym w zeszłym tygodniu roczniku „RobecoSAM Sustainability Yearbook 2018” firma otrzymała wyróżnienie Bronze Class w kategorii części samochodowych. RobecoSAM jest autorytetem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, a dokonywane przez nią oceny roczne są uznawane za najbardziej rzetelne. Jednocześnie stanowią one kompleksowe sprawozdania dotyczące tego, w jaki sposób wdrażane są zasady zrównoważonego rozwoju w firmach na całym świecie.

W tym roku Nokian Tyres otrzymała także nagrodę Industry Mover. Wyróżnienie to jest przyznawane tym firmom, które w porównaniu z poprzednim okresem poczyniły największe postępy w branży w obszarze zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wspaniałe osiągnięcia Nokian Tyres zostały dostrzeżone już w zeszłym roku. Wówczas firma znacznie poprawiła swoją ocenę zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju przyznawaną przez Dow Jones - nota była niemal dwukrotnie wyższa niż średnia wyliczona dla tej gałęzi przemysłu. Co więcej, Nokian Tyres została ogłoszona najbardziej zrównoważonym producentem opon w zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index. 

Bardzo mocno angażowaliśmy się w pracę na wielu płaszczyznach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Wdrożyliśmy do naszych struktur rządzące nim zasady - stały się one organiczną częścią naszej globalnej działalności. To wspaniałe uczucie, gdy możemy cieszyć się uznaniem za nasze długotrwałe wysiłki. Takie opinie inspirują nas do tego, by dalej podążać obraną ścieżką oraz zachęcają do jeszcze bardziej wytężonego wysiłku w pracy nad proekologicznymi rozwiązaniami - mówi Teppo Huovila, który w Nokian Tyres odpowiada za zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem.

Znaczne osiągnięcia w zakresie zmniejszenia emisji dwutlenku węgla

Jako producent opon klasy premium Nokian Tyres dąży do tego, by stać się przykładem odpowiedzialnej firmy, której celem jest dbałość o zrównoważony rozwój. Spółka postawiła sobie kilka celów związanych ze zrównoważonym rozwojem, które zamierza osiągnąć do 2020 r. Wśród nich znalazło się obniżenie oporu toczenia produkowanych opon o 7%, co poskutkuje zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla wynikającej z ruchu ulicznego o 500 milionów kilogramów. Cel ten został osiągnięty już w zeszłym roku, czyli na długo przed wyznaczonym terminem. Jednocześnie zrealizowano kolejny plan, który zakładał obniżenie emisji dwutlenku węgla generowanej przez procesy produkcji o 20%. Nokian Tyres wyznaczyła sobie również zadanie przeprowadzenia audytu u wszystkich najważniejszych partnerów odpowiedzialnych za przetwórstwo gumy. Będzie także dążyć do wyeliminowania z procesów produkcyjnych wszelkich odpadów, które miałyby trafić na składowiska. W mieście Nokia w Finlandii już 100% odpadów poprodukcyjnych podlega recyklingowi, natomiast we Wsiewołożsku w Rosji powtórnie wykorzystanych jest blisko 90% materiałów.

RobecoSAM co roku poddaje ocenie ponad 2000 spółek notowanych w obrocie publicznym. Firma sprawdza ich zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego. W tegorocznym zestawieniu „RobecoSAM Sustainability Yearbook” dokonała przeglądu spółek z 60 różnych branż i 43 krajów. Przeczytaj artykuł na temat rocznika „RobecoSAM Sustainability Yearbook 2018”.

Nokian Tyres
Nokian Tyres

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl