Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Firma DAF ze znacznymi wzrostami w 2017 roku

Firma DAF ze znacznymi wzrostami w 2017 roku

Udział rynkowy firmy DAF na rynku europejskim (UE+2) w segmencie pojazdów ciężkich (16 ton+) był na poziomie 15,3%, a w segmencie pojazdów lekkich wzrósł do 10,5%. Firma osiągnęła też rekordową liczbę ponad 9000 pojazdów ciężarowych sprzedanych poza Europą. Nowy rekord ustanowiła również sprzedaż silników PACCAR na rzecz czołowych producentów autobusów i autokarów.

W Europie sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w 2017 roku osiągnęła imponujący wynik 306 000 sztuk. Szacuje się, że w 2018 roku sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w Europie również osiągnie znakomity wynik, na poziomie 290 000–320 000 sztuk.

W 2017 roku udział firmy DAF w rynku pojazdów ciężkich wyniósł 15,3% (2016: 15,5%), przy zachowaniu pozycji lidera w Holandii (30,3%), Wielkiej Brytanii (28,2%), Polsce (19,8%) oraz na Węgrzech (24,5%). 

W Holandii, Polsce, Belgii, Czechach i na Węgrzech firma DAF jest także numerem 1 na rynku ciągników siodłowych. Pojazdy DAF zajmują pierwsze miejsce na rynku pojazdów importowanych w Niemczech.

Zwiększony udział rynkowy w segmencie 6-16 ton

Całkowita sprzedaż lekkich ciężarówek (6–16 ton) na rynku UE nieznacznie spadła, z prawie 52 900 sztuk w 2016 roku do 52 500 sztuk w ubiegłym roku. Udział rynkowy firmy DAF w tej klasie wzrósł z 10,1 do 10,5%, dzięki większemu udziałowi między innymi na rynkach Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Czech. W klasie lekkiej firma DAF jest liderem rynkowym w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Dalszy rozwój poza Unią Europejską

Firma DAF wzmocniła swoją pozycję rynkową poza Unią Europejską, gdzie została sprzedana rekordowa liczba ponad 9000 pojazdów ciężarowych (2016: 5171). Firma DAF utrzymała pozycję lidera rynkowego na Tajwanie (marki inne niż azjatyckie) i zwiększyła swój udział na rynkach Rosji, Australii, Białorusi, Izraela i Turcji. Firma DAF odnotowała sprzedaż rekordowej liczby 4500 silników PACCAR na rzecz wiodących producentów autobusów, autokarów i pojazdów specjalnego przeznaczenia na całym świecie.

Nowe modele CF i XF do średnio i bardzo wymagających zastosowań zostały uhonorowane prestiżowym tytułem „International Truck of the Year 2018” i pozwalają użytkownikom obniżyć zużycie paliwa o 7%. Ten fakt dociera do świadomości klientów DAF w całej Europie. W Wielkiej Brytanii nowy pojazd ciężarowy LF do dystrybucji został uhonorowany tytułem „Commercial Fleet Truck of the Year”, co potwierdza wiodącą jakość naszych ciężarówek w segmencie lekkich pojazdów. Ponadto w Wielkiej Brytanii firma DAF Trucks została uhonorowana nagrodą „Truck Fleet Manufacturer of the Year”.


DAF

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl