Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Bezpłatne porady prawne
dla użytkowników portalu

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Nazwa firmy
Stanowisko
Treść pytania:
Trans&Log 2017

Dachser zwiększa obsługę eksportu do Skandynawii

Dachser zwiększa obsługę eksportu do Skandynawii

Dachser w 2017 r. o 43% zwiększył liczbę przesyłek zrealizowanych ze swojego szczecińskiego oddziału do krajów skandynawskich w porównaniu z rokiem poprzednim.

Skandynawia znajduje się wśród głównych kierunków polskiego eksportu. W III kwartale 2017 r. do Szwecji, Dani i Norwegii sprzedano towary o łącznej wartości prawie 37 mld zł. To o ponad 6% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - wynika z danych GUS. Wzrost wymiany zagranicznej z północną Europą ma przełożenie na zwiększenie liczby przesyłek transportowanych przez operatorów logistycznych specjalizujących się w obsłudze eksportu, takich jak Dachser. 

Skandynawia jest istotnym partnerem handlowym Polski i stanowi atrakcyjny rynek zbytu dla rodzimych przedsiębiorców, dlatego coraz więcej firm chce sprzedawać do Szwecji, Danii czy Norwegii. Znaczna ilość wymiany przypada też na towary wysyłane na północ przez skandynawskie firmy produkcyjne, które mają swoje zakłady w naszym kraju. Biorąc pod uwagę korzystną koniunkturę gospodarczą, nieustanny rozwój e-commerce i rosnące uznanie dla polskich wyrobów u skandynawskich odbiorców, spodziewamy się utrzymania w przyszłości tych pozytywnych trendów dla eksportu, a co za tym idzie, także dla logistyki - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. 

Posiadanie jednej z najbardziej wydajnych sieci transportowych w Europie sprawia, że Dachser dostarcza przesyłki na terenie Półwyspu Jutlandzkiego w standardzie przesyłek krajowych, czyli w 24 godziny, a na wyspy duńskie w 48 godzin. Do Szwecji, która jest nieporównywalnie większa czasy dostaw różnią się od jednego do kilku dni  - na północ kraju to 4-5 dni. W ramach połączeń liniowych Dachser obsługuje zarówno zlecenia eksportowe, jak i importowe.

Największym zainteresowaniem wśród skandynawskich kierunków eksportowych obsługiwanych przez oddział Dachser w Szczecinie cieszy się Dania. Jest to spowodowane ponadprzeciętnym udziałem bezpośrednich inwestycji firm z duńskim kapitałem na Pomorzu Zachodnim. Ale nie brakuje tu także firm o szwedzkim czy norweskim rodowodzie. Oprócz nich za naszym pośrednictwem wysyłkę towarów do Skandynawii zlecają krajowi producenci, którzy także chcą być obecni na perspektywicznych rynkach - mówi Karolina Paradowska, specjalista ds. klientów kluczowych Dachser w Szczecinie. 

W przypadku obsługi eksportowej krajów spoza Unii Europejskiej, takich jak Norwegia, Dachser oprócz transportu zajmuje się także organizacją odprawy celnej, co usprawnia proces wysyłki i jest dużym ułatwieniem dla firm. Ponadto oddział Dachser w Szczecinie posiada w magazynie przeładunkowym tzw. stałe miejsce uznane, dzięki czemu nie ma konieczności przedstawienia towarów w urzędzie celnym. Takie rozwiązanie pozwala skrócić czas odprawy towarów oraz ograniczyć ich transport na terenie miasta, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia.

Szczecin po Poznaniu jest kolejnym oddziałem Dachser obsługującym Skandynawię. Ze względu na swą lokalizację i bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze Skandynawią zapewnia szybką realizację zleceń transportowych do tego regionu. Ponadto, Dachser Szczecin oferuje również inne codzienne połączenia liniowe, dzięki którym przesyłki docierają do 37 krajów Europy.

Dachser
Dachser

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl