Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

IVECO najczęściej wybieraną marką pojazdów użytkowych w 2017 r. w Polsce

IVECO najczęściej wybieraną marką pojazdów użytkowych w 2017 r. w Polsce

W minionym roku zarejestrowano 6 140 nowych pojazdów dostawczych IVECO Daily. To o 3,4% więcej niż w roku 2016.

Mimo konkurencyjnego rynku oraz nowości w tym segmencie IVECO Daily utrzymał wzrost rok do roku na poziomie porównywalnym ze wzrostem rynku w tym segmencie. IVECO Daily zakończył 2017 rok w segmencie 3,49T - 7,2T na drugiej pozycji (3 pozycja w 2016 r.) uzyskując udział w rynku na poziomie 18,6%. W segmencie 6,01T - 15,99T IVECO utrzymuje pozycję lidera, rejestrując w zeszłym roku 956 pojazdów, co stanowiło 47,7% całego Polskiego rynku w tym segmencie DMC. W 2017 roku w segmencie pojazdów użytkowych o DMC >= 3,49T zarejestrowano na Polskim rynku łącznie 59 561, co stanowi o 4,5% więcej niż w roku 2016 (57 002 pojazdy). W analogicznym okresie zarejestrowano 7 751 pojazdów użytkowych IVECO, co plasuje markę na pierwszym miejscu z udziałem rynkowym na poziomie 13,0%. Marka IVECO odnotowuje również wzrost rejestracji rok do roku na poziomie 4,0% (7453 rejestracje w 2016 r.). Dzięki uzyskanym wynikom marka IVECO utrzymuje pozycję lidera rynku w pojazdach użytkowych (DMC >= 3,49T) potwierdzając, że jest najczęściejwybieraną marką pojazdów użytkowych w Polsce w latach 2016 oraz 2017.

Szczegółowy podział rejestracji:

 • IVECO Daily - 6 140 szt.
 • IVECO Eurocargo - 309 szt.
 • IVECO Stralis - 1 242 szt.
 • IVECO Trakker - 60 szt.

Rok 2017 był w IVECO rokiem, w którym klienci mogli testować wprowadzonego w 2016 roku Stralisa XP oraz Stralisa NATURAL POWER. Oba pojazdy wielokrotnie potwierdziły, że wprowadzone rozwiązania wpływają na obniżenie TCO. Dużym powodzeniem cieszył się również wprowadzony w 2016 roku IVECO Daily w wersji EURO6, oferujący większą moc, niższe zużycie paliwa oraz najmniejsze w tej klasie całkowite koszty posiadania i użytkowania pojazdu.

Rok 2017 to również rok kolejnych premier w palecie produktowej IVECO. Pod koniec roku zaprezentowany został nowy Stralis Natural Power z 13 litrowym silnikiem o mocy 460 KM. W nowej gamie modelu wprowadzono nowy jednopaliwowy silnik IVECO Cursor 13 NP, opracowany pod kątem zapewnienia wysokiej mocy w najbardziej wymagających warunkach eksploatacji. Nowością jest także 12-biegowa zautomatyzowana przekładnia HI-TRONIX, która oferuje nowe funkcje, takie jak oparty na GPS system przewidywania warunków jazdy HI-CRUISE. Pojazd może być zasilany sprężonym (CNG), skroplonym gazem ziemnym (LNG), lub mieszanką tych paliw. Wersja z dwoma zbiornikami LNG oferuje rekordowy zasięg do 1600 km.

Największą zmianą 2017 r. było wprowadzenie na rynek modelu Stralis X-WAY, obejmującego zupełnie nową gamę wersji zaprojektowanych specjalnie na potrzeby logistyki budowlanej oraz transportu realizowanego w miastach.

Stralis X-WAY podnosi poprzeczkę w segmencie logistyki budowlanej i usług komunalnych, oferując najwyższą ładowność w swojej klasie: wersja Super Loader na podwoziu 8x4 opracowana jako podstawa dla betonomieszarki waży niespełna 8845 kg, więc klienci dysponujący takim samochodem mogą zaoferować przewóz naprawdę ciężkiego ładunku.

Nowości zaprezentowane zostały również w gamie lekkiej. Daily Blue Power - nowa linia ekologicznych pojazdów IVECO pozwalająca na nieograniczony transport w obszarach miejskich. IVECO Daily Blue Power otrzymał również tytuł International Van of The Year 2018 przez grupę 25 europejskich dziennikarzy pojazdów użytkowych.

Daily Hi-Matic Natural Power: to pierwszy w branży lekki pojazd użytkowy napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów, zapewniającą absolutną przyjemność z jazdy. Charakteryzuje się także bardzo niską emisją zanieczyszczeń i dwutlenkiem węgla oraz najlepszymi w swojej klasie właściwościami jezdnymi wytwarzając o 76% mniej cząstek stałych i o 12% mniej NOx niż jego 3 litrowy odpowiednik Euro VI napędzany olejem napędowym.

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready: pojazd dostawczy z najbardziej zaawansowanym silnikiem wysokoprężnym dostępny na rynku, jako pierwszy testowany i weryfikowany pod kątem rzeczywistej emisji spalin (RDE).

Daily Electric: pojazd o zerowej emisji spalin przeznaczony do eksploatacji w miastach o najsurowszych ograniczeniach drogowych, oferujący zasięg do 200 km w rzeczywistych warunkach miejskich i osiągi akumulatora zoptymalizowane pod kątem wszystkich warunków pogodowych.

Komunikat prasowy Iveco
Iveco Poland

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl