Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Jochen Müller dyrektorem operacyjnym Dachser Air & Sea Logistics

Jochen Müller dyrektorem operacyjnym Dachser Air & Sea Logistics

Jochen Müller zastąpił dotychczas sprawującego funkcję dyrektora operacyjnego Thomasa Reutera, który po 39 latach pracy w Dachser przeszedł na emeryturę.

Jako COO Dachser Air & Sea Logistics oraz członek zarządu, Jochen Müller będzie kontynuował pracę swojego poprzednika. Jego główne zadanie to dalszy rozwój globalnej sieci transportu lotniczego i morskiego, powiązanie jej z europejską siecią połączeń drogowych i budowanie dla klientów wartości dodanej dzięki logistyce intermodalnej.

Jochen Müller, urodzony w 1964 roku w niemieckim Worms, w 2011 roku dołączył do zarządu Schenker Deutschland AG, gdzie był odpowiedzialny za fracht lotniczy i sprzedaż w obszarze Air & Sea w Europie Środkowej, a także za globalne usługi logistyczne związane z relokacjami, targami i imprezami sportowymi. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu brytyjskiego oddziału Schenker, odpowiadając za usługi transportu lądowego, morskiego i lotniczego, jak również za obszar związany z obsługą targów.

Jochen Müller wdrożył się w pełni w struktury korporacyjne i zapoznał się z wymaganiami oraz procesami naszej firmy na poziomie międzynarodowym - mówi Bernhard Simon, CEO Dachser. 

Poprzednik Müllera, Thomas Reuter (ur. 1957 r.) pracował w Dachser od 1978 r., a do zarządu spółki wszedł w roku 2006. Odegrał znaczącą rolę w internacjonalizacji firmy poprzez zbudowanie globalnej sieci oddziałów obsługujących transport lotniczy i morski. Obecnie Dachser Air & Sea Logistics to 172 oddziały, w których pracuje ponad 4 tys. osób i które w 2016 r. wygenerowały łączne obroty na poziomie około 1,5 miliarda euro. 

Były dyrektor operacyjny Dachser Air & Sea Logistics nadal pozostanie związany z Dachser. Będzie działał między innymi w komitetach niezwiązanych z główną działalnością firmy. Thomas Reuter pozostaje także członkiem zarządu World Air Cargo Organisation. Oprócz tego będzie także reprezentować interesy Dachser w spółkach joint venture: Jet-Speed GmbH and NNR + Dachser GmbH.

Dachser
Dachser

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl