Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Sportowe technologie YOKOHAMA na Tokyo Auto Salon 2018

Sportowe technologie YOKOHAMA na Tokyo Auto Salon 2018

Podczas tegorocznej edycji Tokyo Auto Salon 2018, YOKOHAMA zaprezentowała zaawansowane ogumienie dedykowane pojazdom wyczynowym o dużej mocy.

Oprócz nowości flagowej serii opon ADVAN, innowacyjnych rozwiązań technologii "Rain-safe", marka przedstawiła oponę do aut osobowych BluEarth-A, łączącą bezpieczeństwo z efektywnością paliwową, dostępną już także na polskim rynku.

Tokyo Auto Salon to największa w Japonii i jedna z największych na świecie wystaw poświęconych samochodom o wysokich osiągach oraz konstrukcjom tuningowanym, organizowana od 30 lat. Podczas tegorocznej edycji  tradycyjnie nie zabrakło marki YOKOHAMA. W tym roku japoński producent pokazał najnowsze modele z docenianej na świecie flagowej serii ADVAN - zaawansowanych opon przeznaczonych do aut o sportowej charakterystyce i wysokich osiągach. Marka prezentowała innowacyjne rozwiązania na rzecz ograniczenia hałasu - stosowane w najcichszej oponie kiedykolwiek stworzonej przez koncern - ADVAN dB V552. Dużym zainteresowaniem cieszyła się opona ADVAN HF Type D, będąca pierwsza oponą YOKOHAMA skierowaną na rynek samochodów zabytkowych. Nie zabrakło modelu ADVAN Sport V105, produkowanego przy wykorzystaniu technologii stworzonych na potrzeby opon do samochodów wyścigowych. Model zyskał uznanie czołowych producentów aut i stanowi fabryczne wyposażenie kilkunastu pojazdów klasy premium, między innymi Porsche, AUDI, Mercedes-Benz.

Opony z serii ADVAN są wyłącznym wyposażeniem pojazdów wyścigowych biorących udział w Super GT i wielu pojazdów startujących w Japanese Super Formula Championship. W tym roku dodatkową atrakcją dla odwiedzających stoisko YOKOHAMA był talk-show i możliwość rozmowy na żywo ze sportowcami - uczestnikami obu prestiżowych wyścigów - mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon YOKOHAMA w Polsce.

Technologie na rzecz bezpieczeństwa

Dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko YOKOHAMA cieszyły się prezentacje rozwiązań "Rain-safe YOKOHAMA", opracowanych na rzecz bezpiecznego prowadzenia na mokrej nawierzchni, podkreślające technologiczne zaawansowanie marki.  Zaprezentowano modele opon, w produkcji których wykorzystano mieszanki gwarantujące doskonałą przyczepność, czego potwierdzeniem jest najwyższa ocenę parametru hamowania na mokrym - klasa A. Jedną z najnowszych jest opona BluEarth-A, łącząca bezpieczne prowadzenie z niskimi oporami toczenia, obniżającymi zużycie paliwa. Model zadebiutował na polskim rynku wiosną 2017 roku.

YOKOHAMA
YOKOHAMA

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl