Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Bezpłatne porady prawne
dla użytkowników portalu

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Nazwa firmy
Stanowisko
Treść pytania:
Trans&Log 2017

Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

Hiszpańska firma transportowa Primafrio wprowadza do eksploatacji 280 ciężarówek DAF XF. Zakupione przez Primafrio ciężarówki DAF XF są wyposażone w 12,9-litrowy silnik PACCAR MX-13 (o mocy 365 kW/480 KM).

Doskonałe wyniki pierwszych 30 ciężarówek DAF XF dodanych do naszej floty pod względem niezawodności i ekonomiki zużycia paliwa spowodowały, że zdecydowaliśmy się na zamówienie kolejnych 250 takich pojazdów. Nowe ciężarówki są częścią planu dalszej ekspansji naszej działalności w całej Europie - skomentował Juan Conesa, dyrektor zarządzający Primafrio.

Firma działa na rynku od początku lat 60. W ciągu tych lat rozwinęła się i jest obecnie wiodącą spółką transportową w branży, specjalizującą się w przewozach żywności chłodzonej i mrożonej oraz przedmiotów o wysokiej wartości. W swojej dziedzinie jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek w Europie. Primafrio ma swoją centralę w hiszpańskim mieście Murcia oraz spółki zależne w Andaluzji, Katalonii i Kraju Basków, a także w Portugalii, Francji i Niemczech. Cała flota Primafrio liczy ponad 2 000 samochodów ciężarowych.

Decyzja oparta na badaniach rynkowych

Nasza decyzja o wyborze najwyższej klasy ciężarówek DAF XF wynika z obszernych badań rynku. Wzmocnienie naszej pozycji jako najlepszej klasy firmy transportowej wymagało najwyższej klasy produktu, który zapewnia minimalizację kosztów operacyjnych, między innymi dzięki najniższemu zużyciu paliwa. Ponadto Primafrio troszczy się o środowisko, a DAF przekroczył nasze oczekiwania oferując niską emisję dwutlenku węgla, również dzięki wprowadzeniu nowego modelu XF, którego efektywność paliwowa wzrosła o co najmniej 7%, ustanawiając nowy standard w branży - dodał Juan Conesa.

Zakupione przez Primafrio ciężarówki DAF XF są wyposażone w 12,9-litrowy silnik PACCAR MX-13 (o mocy 365 kW/480 KM). 

Fakt, że wiodące firmy transportowe, jak Primafrio, wybierają nowy model DAF XF - Międzynarodową Ciężarówkę Roku 2018 - jest wyrazem wielkiego uznania dla jakości, niezawodności, wydajności i komfortu kierowcy w tych ciężarówkach - podkreślał prezes DAF Trucks Preston Feight. 

Komunikat prasowy DAF
DAF

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych więcej...przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl