Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

40. Rajd Dakar wystartował. Na stracie m.in. Renault Trucks

40. Rajd Dakar wystartował. Na stracie m.in. Renault Trucks

W Limie, stolicy Peru, wystartowała jubileuszowa 40. edycja najsłynniejszego rajdu na świecie - Dakar. Ta edycja jest równocześnie 10., która odbywa się w Ameryce Południowej

Uczestnicy rajdu mają łącznie do pokonania dystans 9000 km i będą podróżować z Peru przez Boliwię do Argentyny. W tegorocznych zmaganiach  wystartowały 3 teamy MKR Technology. 

Trzeba powiedzieć szczerze, że nie mieliśmy w tym roku okazji świętować początku nowego roku, bo lecieliśmy dokładnie tej samej nocy na Rajd Dakar. Na miejscu musieliśmy przejąć cały sprzęt, dużo czasu zajęło ładowanie na prom. Najważniejsze to upewnić się, że wszystko działa jak należy i oczekiwać na rozwój wydarzeń. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani - mówi Mario Kress, czołowy projektant pojazdów wyczynowych i ojciec projektu MKR Adventure. 

W Peru, gdzie rozpoczął się cały wyścig, oczekiwała ekipa serwisowa MKR Technology w pełnym składzie. Na miejscu  zajmie się 3 wyścigowymi autami. 

Holenderski kierowca Martin van den Brink z doświadczonym, technikiem Danielem Kozlovský, są na pokładzie  Renault Trucks CBH 385 z numerem 506, pojazdu znanego powszechnie jako Sherpa.  Drugą ciężarówką  K520 z kabiną nad silnikiem  z numerem 531 jedzie 31 letni Adrianus Johannes van Kasteren.  To jego pierwszy udział w Rajdzie Dakar. Ten pojazd będzie wpierał serwisowo team Martina van den Brink. Oba pojazdy  tworzą zespół Mammoet Rallysport team. Trzeci pojazd K520 z numerem 517 to ciężarówka przygotowana przez Mario Kressa dla  Gerda Huzinka z zespołu Riwald Dakar. 

Moim zadaniem jest być jak najbliżej Martina van den Brink i wspierać go w miarę potrzeb. Nie będzie to łatwe, ale zespół zapewnił mnie, że nie spodziewa się, że zakończę występy na początku wyścigu. Zatem jedyna rzecz, którą mam zrobić, to prowadzić spokojnie i cieszyć się jazdą, bo Renault Trucks jest po prostu niesamowite - podkreśla Janus van Kasteren.

Uczestnicy muszą pokonać łącznie 9000 km, z których większość stanowią odcinki specjalne. 7 odcinków w całości prowadzi przez pustynie, a  ekipy spędzą 5 dni na wysokości ponad 3000 m. W ciągu dwóch tygodni będą mieli 1 dzień na odpoczynek. Dwutygodniowa podróż zakończy się w Cordobie w Argentynie. W Limie, skąd wystartował rajd, uczestnicy od razu pojechali przez pustynie. Pierwszy etap miał 273 km, z czego odcinek specjalny 30 km. 

Póki cały sprzęt działa, nastroje mamy świetne i wierzymy, że tak pozostanie przez najbliższe dwa tygodnie - mówi Mario Kress.

Wyniki pierwszego etapu

Ciężarówka z holenderskim kierowcą Martinem van den Brinkiem i technikiem Danielem Kozlovský z Roudnic nad Labem z Czech w barwach MKR Technology  zdobyła srebro. Aleš Loprais wygrał różnicą 20 sekund. 

Po ceremonii otwarcia w Limie mieliśmy dość nudny etap 250 km przed odcinkiem specjalnym. Miał tylko 30 km, ale był ciężki. Martin zrobił dobrą robotę i miał świetny start - powiedział Daniel Kozlovský. 

Pierwszy z 14. etapów po ceremonii otwarcia w peruwiańskiej Limie zakończył się w Pisco. Ostatnie 30 km odcinka specjalnego zespoły jechały po pustyni przez wydmy. Czeski kierowca Aleš Loprais pokonał je najszybciej w 25 minut.  Zespół holendersko-czeski (z van den Brinkiem  i Kozlovský’m)  w Renault Trucks stracił do niego  zaledwie 22 sekundy. Rosjanin Nikolaev zdobył brąz.

TERMINARZ KOLEJNYCH ETAPÓW:

2  etap – Pisco / Pisco (279/267 km)
3  etap – Pisco / San Juan de Marcona (504/296 km)
4  etap – San Juan de Marcona / San Juan de Marcona (444/330 km)
5  etap - San Juan de Marcona / Arequipa (934/268 km)
6  etap – Arequipa / La Paz (760/313 km)
ODPOCZYNEK – La Paz
7  etap - La Paz / Uyuni (671/369 km)
8  etap - Uyuni / Tupiza (561/381 km)
9  etap - Tupiza / Salta (755/242 km)
10 etap - Salta / Belén (797/373 km)
11 etap - Belén / Fiambalá / Chilecito (747/280 km)
12 etap - Fiambalá / Chilecito / San Juan (793/523 km)
13 etap - San Juan / Córdoba (929/369 km)
14 etap - Córdoba / Córdoba (286/120 km)

Zapraszamy do śledzenia wyników rajdu na stronach internetowych i na profilach MKR Technology, MammoetRallysport:

https://www.facebook.com/mkrtechnology/?hc_ref=ARTgx17zYXa09iJg9oA51yTwGSvHgDooBsFm5ytfEeCr-5n2TA0Ya-hGy--cUiGXqRg

https://www.facebook.com/MammoetRallysport/?hc_ref=ARQlI9djKnprlrPDk-VK97nzNNN-bki_qJ-HMmIkxLR6TYNNAs0axzFO_J8ParI3fEE&fref=nf

www.renault-trucks.com

Komunikat prasowy Renault Trucks
Volvo Trucks

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Tagi: #wydarzenia

Przeczytaj także:

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl