Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

1000 pojazdów IVECO zasilanych gazem ziemnym do 2020 roku dla Transports Jacky Perrenot

1000 pojazdów IVECO zasilanych gazem ziemnym do 2020 roku dla Transports Jacky Perrenot

Na konferencji prasowej IVECO zorganizowanej na targach Solutrans firma Transports Jacky Perrenot oficjalnie poinformowała o złożeniu zamówienia na 250 Stralisów NP. Prawie 200 z nich będzie wyposażone nowe silniki IVECO Cursor 13 NP o mocy 460 KM.

IVECO i Transports Jacky Perrenot po raz kolejny potwierdzają długofalową współpracę (w zeszłym roku w Madrycie producent przyjął już zamówienie na 250 Stralisów NP z 400 konnymi silnikami) oraz wzmacniają swoje pozycje liderów w zrównoważonym transporcie.

Nowe zamówienie — złożone nazajutrz po pierwszej publicznej prezentacji Stralisa NP 460 KM — stanowi nowy kamień milowy w przechodzeniu na nowe źródła energii w drogowym transporcie towarów w Europie. 250 nowych samochodów dołączy do 250 Stralisów NP 400 KM zamówionych w ubiegłym roku i będzie użytkowane przez firmę Transports Jacky Perrenot w całej Francji. Do końca 2018 roku firma będzie eksploatować prawie 550 Stralisów NP — to nowy rekord i początek realizacji nowego celu: 1000 samochodów z silnikami na gaz do 2020 roku. 

Decydując się na zakup ciężarówek napędzanych gazem ziemnym reprezentujących trzecią generację takich pojazdów, Grupa Perrenot po raz kolejny daje dowód zaufania, na którym od wielu lat opiera się współpraca obu firm. Nowe Stralisy NP 460 KM przyczyniają się do jej dalszego zacieśnienia oraz potwierdzają wspólną troskę o zrównoważony rozwój w transporcie. Transports Jacky Perrenot należy dziś do francuskich liderów branży transportowej we wszystkich jej segmentach. Firma została założona w 1945 roku, a od 1960 roku jest lojalnym klientem IVECO (wówczas UNIC). Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 5000 pracowników i dysponuje flotą 7000 zarejestrowanych pojazdów, w tym 4000 ciągników i podwozi. Dominującą marką w parku pojazdów Transports Jacky Perrenot jest IVECO, 2 reprezentowana przez ponad 1800 pojazdów, w tym 850 ciągników siodłowych. Intensywnie inwestując w poszukiwanie odpowiednich i efektywnych rozwiązań stanowiących odpowiedź na środowiskowe wyzwania w transporcie drogowym, Transports Jacky Perrenot jest pionierem wybierającym gaz ziemny i biometan jako alternatywy dla oleju napędowego już od 2012 roku. Dziś firma szczyci się pozycją lidera ekologicznego transportu w Europie. Ta innowacyjność znajduje odzwierciedlenie w dwóch światowych premierach na Solutrans: 

Pierwsza hybrydowa betonomieszarka elektryczno-gazowa (CNG) — zaprojektowana we współpracy z IVECO i CIFA dla dostawcy betonu VICAT. Samochód zbudowany na podwoziu Stralisa X-WAY CNG może przewozić 8m3 betonu praktycznie bez emisji dwutlenku węgla, cząstek stałych i hałasu. Wyjątkowo zwrotna konfiguracja napędu 8x2x6 idealnie sprawdza się w obsłudze miejskich placów budowy, pomagając chronić jakość życia w mieście i zdrowie jego mieszkańców. 

Pierwszy ciężarowy samochód chłodniczy wyposażony w agregat chłodniczy napędzany silnikiem zasilanym CNG.

Owocem dwuletniej współpracy zespołów Carrier i IVECO jest pojazd wyposażony w układ zasilania CNG dla agregatu chłodniczego, który może działać autonomicznie nawet przy wyłączonym silniku samochodu. W przypadku korzystania z biometanu rozwiązanie to jest nie tylko ciche i wyjątkowo efektywne energetycznie, ale także całkowicie niezależne od paliw kopalnych. Kolejne zalety wynikają z faktu, że samochód nie wymaga dodatkowego zbiornika, ponieważ sprężony gaz ziemny ze zbiorników zamontowanych na podwoziu zasila również agregat chłodniczy. Tankowanie tylko jednego rodzaju paliwa oszczędza czas i bardzo ułatwia eksploatację. W przypadku naczep firma Perrenot — również kierując się względami ekologii — postanowiła połączyć napęd oparty na LNG z technologią ciekłego azotu w układzie chłodniczym. Jest to autonomiczne rozwiązanie — ciche i nieemitujące zanieczyszczeń w czasie eksploatacji — które doskonale łączy się z koncepcją zrównoważonego transportu IVECO.

Philippe Givone, dyrektor generalny należącej do Grupy Perrenot spółki działającej w branży transportowej, tak skomentował złożone zamówienie: „Nowe zamówienie jest ważnym wydarzeniem w historii Grupy. Na gaz postawiliśmy już wiele lat temu, a dziś wzmacniamy naszą pozycję lidera ekologicznego transportu w Europie, korzystając z kompetencji IVECO w dziedzinie rozwiązań opartych na alternatywnych paliwach. Dzięki coraz gęstszej sieci stacji tankowania gazu oraz nowemu Stralisowi NP 460, który oferuje takie same lub nawet lepsze osiągi jak samochód z silnikiem Diesla, możemy zaoferować klientom „zielone” usługi logistyczne i na co dzień realizować nasze zobowiązanie do ograniczania śladu węglowego. Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel powiększenia naszego parku pojazdów zasilanych CNG do ponad 1000 egzemplarzy do końca 2020 roku. Po intensywnym rozwoju sektora spożywczego duże oczekiwania wiążemy teraz z sektorem budowlanym. Wprowadzając pierwszego Stralisa X-WAY NP, IVECO znów wpisuje się w nasze oczekiwania i pozwoli nam przesunąć granice zrównoważonego transportu”. 

Pierre Lahutte, prezes Marki IVECO, wyjaśnia: „Gaz jest najbardziej dojrzałym, wszechstronnym i przystępnym cenowo rozwiązaniem mogącym zastąpić olej napędowy w miastach i na autostradach. To już nie tylko paliwo jutra, ale paliwo dnia dzisiejszego. Dlatego staramy się oferować coraz efektywniejsze pojazdy przyjazne dla środowiska. Wybierając nowego Stralisa NP 460, Transport Jacky Perrenot wskazuje na potencjał gazu ziemnego i biometanu jako bezpośredniej alternatywy oleju napędowego w transporcie towarów. Transports Jacky Perrenot jest pod tym względem pionierem i ufa nam od wielu lat. To nie tylko kolejne zamówienie, ale także dowód uznania dla IVECO jako lidera i kompetentnego partnera w tym obszarze”. 

Komunikat prasowy Iveco
Iveco Poland

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl