Magazyn Transport i Spedycja
Pobierz darmowe poradniki
 • Rynek Używanych Ciągników Siodłowych
  Format: pdf -
  Pobierz plik
 • Mapa producentów i dystrybutorów naczep i zabudów
  Format: pdf - 3,84 MB
  Pobierz plik
 • [Dodatek] Monitoring pojazdów GPS
  Format: pdf - 1,84 MB
  Pobierz plik
Pokaż więcej raportów


Trans&Log 2017

Finiata pozyskała 18 mln euro na dalszy rozwój

Finiata pozyskała 18 mln euro na dalszy rozwój

FinTech Finiata świętuje właśnie rok działalności na rynku niemieckim oraz pół roku na rynku w Polsce. Dzięki pozyskaniu 18 mln EUR (ponad 75 mln zł) od nowych inwestorów ma szanse w niedługim czasie podbić kolejne państwa.

Finiata w przeciągu roku działalności zdobyła 9000 klientów i właśnie pozyskała nowych inwestorów. To kolejne potwierdzenie, iż berliński startup jest wiodącą platformą finansową dla sektora MŚP i freelancerów. Niebawem fintech planuje rozszerzyć działalność o kolejne kraje.

Twórcą Finiaty jest Sebastian Deimler, który ma już na swoim koncie sukces firmy Kreditech. Do grona inwestorów Finiaty dołączyli właśnie: Kulczyk Investments,DN Capital, Point Nine Capital, Redalpine, Fly Ventures, LaFamiglia), ENERN i VC.75-milionowa inwestycja jest jedną z największych w historii dla tak młodego fintecha.42 miliony złotych zostało pozyskanych jako udziały serii A przez nowych inwestorówz Europy Wschodniej, a pozostałe 33 mln złotych pochodzi z linii kredytowej.

Dofinansowanie zostanie przeznaczona między innymi na rozwój firmy ze szczególnym uwzględnieniem Polski, gdzie nasza oferta cieszy się największym zainteresowaniem. Nasz kraj jest kluczowy w strategii Finiaty ponieważ jest w nim liderem. Mam świadomość, że w dużej mierze to zasługa polskiego zespołu.  Nowe środki finansowe pomogą również w podboju kolejnych rynków - powiedział Greg Micyk, CEO Finiata Polska.

Cichy faktoring z regresem (tak nazywa się pełna nazwa usługi oferowanej przez Finiatę) skierowany jest przede wszystkim do sektora MSP i freelancerów. Dzięki obsłudze online i w pełni zautomatyzowanej technologii scoringowej na cały proces finansowania dla konkretnego przedsiębiorstwa potrzebuje maksymalnie 24 godziny. Oferta Finiaty została bardzo dobrze przyjęta przez rynek konsumentów - ponad 70% klientów korzysta z jej usług wielokrotnie.

Finiata to projekt o globalnym potencjale. Charakterystyczną cechą firmy jest jej silna pozycja na polskim rynku oraz bardzo dobry zespół zarządzający. Wierzę, że nasze doświadczenie i międzynarodowa sieć kontaktów biznesowych pomogą Finiacie w jej globalnej ekspansji - powiedział Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments.

Ryzyko w produktach oferowanych przez Finiatę jest zupełnie inne niż kredytowe, bo też produkt nie jest linią kredytową czy długoterminowym zobowiązaniem. To faktoring, co oznacza że klienci fintecha zarobili już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem „nie płacenia na czas” muszą czekać na wynagrodzenie. Mikrofaktoring od Finiaty jest więc usługą biznesową, która pozwala klientom zachować płynność finansową.

Finiata
Finiata

Skontaktuj 
się z autorem:

Co otrzymasz po podaniu adresu e-mail?

 • dostęp do wszystkich treści na stronie magazyn-tis.pl,
 • cotygodniową porcję newsów i inspiracji, czyli newsletter magazynu Transport i Spedycja
 • informacje o wydarzeniach organizowanych przez magazyn Transport i Spedycja,

Dziękujemy za docenienie!

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

Partnerzy 
strategiczni:
Partnerzy
merytoryczni:
2015 @ FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
Zdjęcia udostępnia fotolia.pl